Мальовничі Карпати зачаровують не лише своєю красою, а й унікальністю історичних пам’яток, що були створенні природою мільйони років тому. В село Бубнище щороку приїжджають тисячі туристів з різних куточків України та світу, щоб на власні очі побачити унікальний скельний ансамбль з неймовірною енергетикою — Скелі Довбуша неподалік Яремча.
Історія скель бере свій початок десятки мільйонів років тому, коли у цій місцевості було море. На морському дні, з піщаника, утворились скелі висотою у 80 метрів. Роки йшли, море зникло, а скелі залишились й ваблять туристів своїми химерними обрисами.
Загальна площа скельного масиву понад двісті метрів, проте навколо багато окремих скель, які значно вищі. Придивившись до Скель Довбуша, можна помітити цікаві фігури, за що люди й нагородили скелі відповідними іменами: Колобок, Лялька, Відьма тощо.
Від давнини до сьогодення
Як і всі історичні місця легенди оповили й Скелі Довбуша. Легенд та історій насправді багато, проте ми розповімо лише найважливіші з них. І розпочнемо з язичництва, коли на цьому місці розташувалось святилище. Язичники на цьому місці поклонялись зіркам, проте з приходом християнства святилище перетворилось на чернечий скит. І насправді поселення монахів було стратегічно важливим, адже допомагало спостерігати за прилеглою територію і побачивши ворога, можна було проінформувати навколишнє поселення завчасно. З цієї причини галицький князь Ярослав Осмомисл побудував на цьому місті фортецю, щоб протистояти монголо-татарам. З того часу залишились сотні печер з проходами, якими можна пройти й зараз.
Свою назву скелі отримали після 17 століття, в честь карпатського ватажка опришків Олекси Довбуша. Він з дитинства бачив, як страждають люди від феодального свавілля. Тому вирісши подався до “чорних хлопців”, як тоді називали опришків. Разом з бандою вони були так званими Робін Гудами, які грабували багатіїв, щоб прогодувати бідняків. Люди вважали банду народними месниками, а місце де ховались повстанці, захищені навколишніми горами та лісом, прозвали в честь безстрашного ватажка Довбуша.
Сьогодні ж Скелі Довбуша — відпочинок туристичного формату, куди люди приїжджають, щоб почути цікаві легенди, насолодитись краєвидами та просто відпочити від міського шуму. Екскурсії платні, проте коштують вони зовсім мало, а любителям скелелазіння та альпінізму розробили спеціальні маршрути. Окрім того, ви можете відвідати водоспад Дівочі сльози, який хоч і зовсім маленький, проте вражає своєю красою.
Як дібратись до Скель Довбуша?
Доїхати до Скель Довбуша можна декількома способами: громадським транспортом та на власній автівці. І кожен з варіантів передбачає пішу прогулянку до самих скель:
- Автобус зі Стрия, який їде до Болехова, а з нього потрібно ще кілометрів 10 добиратись до заповідника.
- З Болехова можна дібратись потягом з Ворохти, проте про ґрунтовій дорозі все ж таки прийдеться йти пішки до самого місця призначення.
- Їхати на власному позашляховику з зупинкою в Бубнище, звідки пішки йти до скель через ліс.
- Ще є варіант маршруту за наступною схемою: Сколе — Ключ — Скелі Довбуша. До Сколе можна дібратись з львівського залізничного вокзалу сполученням “Львів-Мукачево”.
Варто пам’ятати, що з підніжжя скель до вершини можна пройти, щоб насолодитись дивовижним пейзажем. Проте будьте готові, що дорога буде виснажливою та з крутим підйомом.
Де зупинитись на ночівлю?
Якщо плануєте відвідати Скелі Довбуша, зняти житло в Карпатах можна у наших котеджах “Над Фермою”. Ми надаємо своїм гостям усе необхідне для комфортного відпочинку: цілодобова гаряча вода, кухня зі всім необхідним оснащенням, зручні ліжка, щоб відпочити після довгих походів. Затишні будиночки з дерева стануть вашим домом на час відпочинку у горах:
- зручні котеджі, оснащені всім необхідним для зручного проживання;
- найцікавіші місця Карпат: озеро Синевир, водоспад Шипіт, Центр реабілітації бурих ведмедів та інше;
- купання в гарячих карпатських чанах;
- екскурсії та поїздки джипами.
Зупинившись в котеджах, ви зможете побачити не лише Скелі Довбуша, а й ряд інших цікавих пам’яток, які залишать слід в вашому серці на довгий час.