Ви хочете відвідати загадкове та мальовниче місце у Карпатах? Тоді Вам точно треба зазирнути до затишного та легендарного озера Синевир. Поглибитись та навіки закарбувати у пам’яті ту незвичайну атмосферу містики, міфів і вражаючої природи.
Особливості озера Синевир
Озеро Синевир знаходиться серед величного Карпатського масиву на висоті 998 метрів. Саме тому ця місцина наділена надзвичайними природним багатством та погодними умовами.
Так як Синевирське озеро належить до території природного парку, воно захищено від вирубки лісів, полювання, риболовлі та смітіння. Через це водойма зберегла свою первинну чистоту та красу від глобальних втручань «залізної руки міста».
Навколо озера є багато цікавих скульптур, які стали символічним підтвердженням правдивості легендарних історій про цю місцину. Також поблизу розташовані готель та ресторан, тому можете не переживати через відсутність місця для ночівлі чи їжі.
Тут Ви зможете доторкнутися до фантастичного осередку флори та фауни. Оточене старезними смереками, Морське Око вражає своєю відчуженістю – навіть у дуже спекотні дні тепло не досягає 19-метрового дна.
Крім того, захопливе Синевир озеро стало домівкою для великої сім’ї форелі, які будуть надзвичайно раді, якщо Ви їх погодуєте. Також, незважаючи на велику кількість туристів, різні дикі тварини виходять до води, аби напитися. Тому Ви можете відчути коло себе дух справжнього дикого лісу.
Чому озеро має таку назву?
Вважається, що водойма отримала свою назву від трагічної історії про бідних молодих коханців Синь та Вир.
Одного разу дочка графа Синь, яка мала великі сині очі, збирала квіти у лісі та почула прекрасну пісню сопілки юного вродливого пастуха Вира. Дівчину причарував дивовижний звук інструменту, тому вона все частіше відвідувала ліс. Граф заборонив дочці вештатися з простаком. Але закохані не послухалися, за що і поплатилися. Батько наказав убити парубка та з каменем кинутим згори. Синь, дізнавшись про вбивство, обійняла кривавий камінь та гірко плакала. Потім її сльози утворили навколо кам’яної груди чисте та величне озеро Синевир.
Поговорюють, що, коли дві людини познайомляться та полюбляться коло озера Синевир, то їх кохання буде вічним.
У який час варто приїздити?
Озеро Синевир доступне для туристів цілорічно, але кожен сезон наділяє місцевість своєю загадковістю. Тутешні жителі та досвідчені гіди радять приїздити навесні або улітку, адже у цю пору:
- Зеленіє все навкруги, природа омолоджує своїм видом;
- Можна покататися на плоті через озеро у Карпатах Синевир;
- У серпні проводиться фестиваль «На Синевир трембіти кличуть»;
- Організовують мистецькі пленери – з’їзди творчих людей.
Як дістатися та організувати відпочинок біля озера Синевир?
Є декілька способів:
- Виїзна екскурсія. Якщо Ви зупинилися у місцевому селищі, то краще придбати денні відвідини озера. Вас довезуть до Синевиру та допоможуть зручно розташуватися, аби з насолодою та безпекою відпочивати.
- Власна машина. Озеро у Карпатах Синевир можна знайти за таким маршрутом: Міжгір’я – село Синевирська Поляна – проїхати на північ декілька кілометрів. Якщо Ви хочете відвідати водойму на пару годин, не варто довірятися громадському транспорту, тому що автобуси відправляються до Синевирської Поляни лише один раз на день. Хоча потім можна зупинитися у готелі, який розташований недалечко.
- Самостійно. Якщо Ви любите походи, то зможете знайти озеро Синевир так: полонина Гича – село Слобода – освячене джерело питної води – Морське Око. Зупинитися на ночівлю можна у палатках на полонині Озірній. Але пам’ятайте, що Синевир має свої закони, за невиконання яких Ви заплатите штраф.
Де зупинитись після оглядин Озера?
Всього в 60 кілометрах від озера Синевир можна орендувати будинок. Там є все необхідне для того, щоб Ви отримали максимальний релакс: якісні ліжка, кабельне телебачення, унікальна гірська панорама. А також у Вас буде інтернет, щоб мати зв’язок зі світом.
Тут можуть чудово провести час як закохана пара, так і сім’я з дітьми. Комфортабельні умови, які кожному будуть по-смаку. А неймовірне відчуття приватності дозволить повноцінно відчути магію природи.