Post image

Заповідник «Горгани»

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Природний заповідник «Горгани» – справжній рай та неповторна родзинка українських Карпат. У цій унікальній пам’ятці природи поєднується вікова пам’ять та первозданна неповторна краса мальовничих гір. Відвідати цей заповідник буде цікаво як дорослим туристам, так і малечі. Ця визначна пам’ятка може похвалитися безліччю унікальних особливостей, неповторними природними об’єктами, різноманітністю тваринного та рослинного світу, а також величчю на могутністю природніх пейзажів.

Особливості природного заповідника «Горгани»

Заповідник Горгани відрізняється від інших курортів Карпат наявністю щільних кам’янистих розсипів, які називають Горганами. Від цього природного явища і пішла назва популярного заповідника. Кам’яні Горгани займають близько 12% загальної площі заповідної території. Вони вкриті зеленим мохом та лишайником, подекуди скрізь багатовікові кам’яні поклади пробиваються чагарники. Тому Горгани виглядають живописно, органічно та природньо. Горгани – це справжні кам’яні джунглі, які точно вразять своєю неповторністю та самобутністю кожного туриста.

Місцевість заповідника є віддаленою та неприступною. Саме ці фактори сприяли збереженню незайманості та первозданності природного середовища. Круті гірські схили та непрохідні кам’янисті розсипи зберегли унікальні природні пам’ятки заповідника «Горгани».
Висота гірських схилів на території заповідника коливається в діапазоні від 740 до 1754 метрів. Під час сходження на найвищі вершини (Медвежик та Довбушанка) мандрівники мають змогу одночасно прослідкувати одразу 3 рослинні пояси: субальпійський, поясі хвойних та широколистих лісів.

Історія заповідника

Історія розвитку заповідника «Горгани» розпочалася ще в 1996 році внаслідок перебудови та модернізації Ґорґанського заповідного лісництва. Раніше ця організація поєднувала в собі декілька приватних заказників і пам’яток природи, що сприяло збереженню унікальних природних комплексів. Сьогодні площа заповідника складає близько 5 тисяч гектарів, на яких представлені унікальні об’єкти флори та фауни, а також неповторні мальовничі гірські пейзажі.
Популярні маршрути

Заповідник «Горгани» – справжній еталон аутентичної недоторканої природи Українських Карпат. Саме тому це унікальне місце приваблює увагу десятків тисяч туристів. На цій заповідній території проходить безліч захоплюючих екскурсійних та туристичних маршрутів, найбільш популярними та відвідуваними з них є:

  • Над озером
  • Джурджі
  • Полінський схил

Кожен з маршрутів може похизуватися неповторною, самобутньою та первозданною природою Українських Карпат, а також чарівною атмосферою таємничості, спокою та умиротворення.

Флора та фауна

Заповідник «Горгани» має вигідне кліматичне розташування, що зумовлює різноманітність та унікальність флори та фауни на цій території. Тут мешкають ведмеді, лисиці, косулі, олені, куниці та інші рідкісні тварини. Та території заповідника можливо поспостерігати за такими цікавими птахами, як яструб, орел, сова, дрізд, Філін чи чорний лелека. Серед земноводних варто відзначити саламандр та тритонів. Тваринний світ заповідника «Горгани» налічує понад 200 видів унікальних тварин, більшість із них занесена до Європейського червоного списку.

Рослинний світ заповідника також вражає своєю унікальністю, неповторністю та самобутністю. Тут можна зустріти безліч унікальних реліктів: мальовничі зарості ялини та ялиці, кедрової сосни та лісового бука. На території заповідника можна помилуватися рідкісними видами трав та чагарників епохи голоцена: вовче лико, страусник та інші. Крім того, тут росте близько 350 видів моху, більшість з яких занесена до Червоної книги України. Отже, заповідник «Горгани» – це не лише кам’яні джунглі, а й пишний і буйний рослинний світ, чудово доповнений достатком річок та струмків.

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
popup
Думаєш відвідати нас літом або восени?

Встигни забронювати котедж, до 1 червня*, за старою ціною!

*з 1 червня ціни збільшаться

Забронювати