Post image

Природний заповідник “Гуцульщина”

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

В Карпати їдуть, щоб відпочити та насолодитись неповторною природою, яка хоч і була змінена людьми, проте все ще зберігає свою величність впродовж століть. Проте якщо вам не до вподоби забудований Буковель чи інші місцини, до яких надто сильно доклали руку люди, пропонуємо відвідати Національний природний заповідник “Гуцульщина”.

Національний парк “Гуцульщина” – це витончений шедевр природи, що розташований у неперевершених краях Карпат. Цей парк пропонує відвідувачам унікальну можливість зануритися в дивовижний світ гір, лісів та річок, а також відчути справжню культурну спадщину гуцулів.

Де знаходиться “Гуцульщина” і як до неї дістатись?

Національний парк “Гуцульщина” недарма назвали саме так, адже він знаходиться на території Івано-Франківської області біля Косова. В тій етнографічній частині України, що густо населена гуцулами — найвідомішою народністю Карпат. Саме з цієї причини у парку можна побачити древні ремесла гуцулів, ознайомитись з їхніми обрядами та звичаями.

Дістатись парку можна декількома способами:

  1. Потягом до Коломиї (рейси: Київ-Чернівці, Одеса-Чернівці, Львів-Чернівці та Київ-Рахів).
  2. Власним автомобілем (з Києва близько 9 годин дороги, зі Львова — 4 години, з Івано-Франківська та Чернівців до 2 годин).
  3. Рейсовим автобусом з Києва, Одеси, Львова чи Івано-Франківська.

Природний заповідник "Гуцульщина"

Історія та особливість парку

Фактично парку майже двадцять років, проте сама ідея зародилась ще на початку Незалежності України. У 2002 році діючий президент України підписав акт, яким зобов’язав втілити ідею в життя.

І хоч на території заповідника є приватні забудови, проте більша частина — це дика природа, яка тішить око зеленню дерев, свіжістю гірських джерел та унікальними рослинами, що занесені до Червоної книги України. 

Зазначимо, що карпатський природний заповідник різноманітний тваринний світ, деякі види якого дуже рідкі та на грані вимирання: благородний олень, неймовірні птахи, за якими можна спостерігати годинами, альпійський тритон й навіть оси, яких називають гончарями, адже їхні вулики дуже схожі на гончарні вироби.

Парк поділений на декілька зон:

  1. Частина заповідника, в якому знаходять природничі об’єкти, що охороняються законом. Тут суворо заборонено будь-яка сільськогосподарська діяльність.
  2. Зона з туристичними маршрутами, так званими “стежками здоров’я”. На цій території дозволяється промисловість, проте у випадку, якщо вона не буде загрожувати екологічному стану Національному парку в Карпатах.
  3. Територія з облаштованими санаторіями та готелями для туристів, проте знову ж таким в цій зоні заборонено будь-що, що може нашкодити навколишньому середовищу.
  4. Сільськогосподарська частина, де дозволяється займатись збереженням природничих умов та об’єктів.

Природний заповідник "Гуцульщина"

Чим зайнятись в “Гуцульщині”?

Як ми вже розповіли обширний природничий парк поділений на зони, щоб кожному був відпочинок до душі. Тут можна не лише насолодитись неймовірною карпатською природою, а й відправитись у піший похід, велосипедну подорож чи сплавом по річках, кататись на лижах, спостерігати за птахами, кататись на конях, пізнавати культуру або ж просто відпочивати на екостежках. 

Проте якщо ви відвідали карпатський Національний природний парк “Гуцульщина”, то ми радимо відвідати одні з найцікавіших, на наш погляд, локацій:

  1. Полонина Росохата, де з кінця травня розпочинається період випасання свійської худоби. Там можна зустріти ватага, який розповість про способи приготування сирів, які можна скуштувати. А якщо пощастить, ви зможете долучитись до приготування справжнього карпатського баношу.
  2. Найвища точка парку — гора Ґрегіт. Саме там можна зустріти рослини, внесені до Червоної книги України. 
  3. Гора Острий й оглядовий майданчик на ній, звідки відкривається неймовірний вид, що перехоплює подих. Тут можна зробити захоплюючі фотографії на фоні гірських хребтів.
  4. Пасіка Святого Миколая, яка оснащена більш ніж ста вуликами найрізноманітнішої форми. Тут вам запропонують смачний мед з ароматним трав’яним чаєм. Окрім цього на пасіці можна придбати різноманітні продукти бджільництва: віск, прополіс, бджолині стільники тощо.
  5. Заповідні урочища Хоминське, Ротул, Камінець та інші. Тут ростуть величні дерева, вік яких налічується в століттях. 

Як ви могли зрозуміти відвідати “Гуцульщину” — отже відчути себе у тому середовищі, що зберегло свій вид впродовж сотень років.

Де залишитись жити на період подорожі Карпатами?

Безліч туристів круглорічно приїжджають до Карпат, щоб подихати свіжим повітрям, відвідати карпатський природний заповідник та набратись сил на весь рік. А щоб відпочинок був вдалим — потрібно знайти ідеальне місце для ночівлі.

Ми пропонуємо вам залишитись в наших комфортабельних котеджах “Над Фермою”, які оснащені всім необхідним для зручного проживання на декілька днів, тиждень, а то й місяць і навіть більше:

  • зручні кімнати з ортопедичним ліжком та м’якими диванами;
  • усі необхідна побутова техніка;
  • цілодобове постачання гарячої води та за необхідності опалення;
  • комфортне розташування будиночків — сусіди не заважатимуть вашому спокою;
  • можливість замовити екскурсії, катання на джипах та купання в карпатських чанах.

Ми завжди раді нашим гостям й готові допомогти їм у будь-який момент. Адже знаємо, як ніхто інший, яке важливе місце у відпочинку займає ночівля. Забронювати дерев’яний будинок “Над Фермою” — це не просто ночівля в орендованій кімнаті, це проживання у місці, яке за комфортом не поступається рідному дому.

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
popup
Думаєш відвідати нас літом або восени?

Встигни забронювати котедж, до 1 червня*, за старою ціною!

*з 1 червня ціни збільшаться

Забронювати