Post image

Притулок для бурих ведмедів в Карпатах

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Ви любите ведмедів? Це насправді добрі, пухнасті та милі створіння. Виявляється, в Україні створено цілий реабілітаційний центр бурих ведмедів. Це унікальне місце розташоване в Карпатах і його може відвідати кожен, хто хоче провідати милих ведмедиків. Відмінна локація для тих, кому не дуже цікаві звичні пам’ятки. Це місце змушує задуматись як важливо добре ставитися до тварин і як погано з ведмедями поводяться в цирках.

Де знаходиться і як дістатися до унікального місця?

Розташувався цей центр в Національному природному парку «Синевир». Тобто, прямуючи до озера Синевир, обов’язково проїжджатимете повз центр реабілітації бурих ведмедів, де можна чудово провести час. Територія парку для ведмедиків являє собою дванадцять гектарів лісу, де зараз проживає понад двадцять ведмедів. І їх кількість постійно збільшується.

Чому з’явився цей центр реабілітації ведмедів?

На жаль, кількість випадків жорстокого поводження з ведмедями за останні роки не зменшується, а навпаки росте. Через те, що їх катували, знущалися і тримали в жахливих умовах їм потрібна реабілітація. Особливо гостро стоїть питання про захист ведмедів, тому що їх популяція в нашій країні зменшується з кожним роком. Зараз по всій Україні приблизно три сотні бурих ведмедів. І з кожним роком їх стає все менше.

У дві тисячі одинадцятому році відкрився центр реабілітації бурих ведмедів в Карпатах. Синевирський національний парк був вибраний невипадково для місця дислокації ведмедів, оскільки тут ідеальний клімат та ландшафт для найшвидшого одужання тварин. За межі притулку ведмедів не випускають, оскільки в дикій природі самостійно вони не здатні вижити, адже народилися і виросли в неволі.

приют для бурых медведей возле Синевира

Чому Вам обов’язково варто відвідати центр реабілітації бурих ведмедів?

Сюди не привозять звичайних ведмедів з дикої природи. Привозять тварин, яким не пощастило в житті, вони виступали в цирку, де їх жорстоко дресували. Візит до цього центру допоможе усвідомити, що серед людей дикості більше, ніж в дикій природі, і що найчастіше, життя ведмедів у неволі далеко не цукор. Цирки та приватні колекції тварин згубно позначаються на їхньому здоров’ї. У цьому заповіднику Ви можете дізнатися сумні історії місцевих жителів, а також, дізнатися якими нещасними їх привозять і як позитивно на них впливає опіка й турбота.

Познайомтесь ближче з цими ведмедями та зрозумійте, як важливо цінувати природу. Цей об’єкт для допомоги тваринам розділений на дві основні секції: Карантинна зона з вольєром для новеньких та огороджений ліс. В останньому, створені всі умови для щасливого життя ведмедиків. Для них облаштували:

  • Штучні водойми;
  • Плантації, де ростуть улюблені ягоди ведмедів, такі як чорниця, малина, ожина;
  • Ігрові конструкції;
  • Комфортні барлоги (деякі з них роблять самі ведмеді, які вже пройшли реабілітацію).

Згодом цей центр буде розширюватися, оскільки все більшій кількості ведмедів потрібна допомога і турбота. Перше, що відбувається з новим «постояльцем санаторію», це огляд ветеринарами, після він переводиться в карантинну зону, а потім в огороджений ліс, де найліпші умови для його реабілітації.

центр реабилитации бурых медведей

Історії поранених ведмежих душ

На жаль, у кожного жителя цього реабілітаційного центру є своя сумна історія. Раніше вони утримувались в клітках в жахливих умовах, без дотримання санітарних норм. Декотрих, наприклад, ставили на гарячу плиту, щоб змусити бідну тварину активно рухатися і таким чином вчили танцювати на потіху глядачам в цирку. Інші служили в ролі приманки для полювання людей із собаками.

Потрапили тварини в притулок для бурих ведмедів біля Синевиру також різним способом. Когось принесли лісники, когось знайшли місцеві мешканці після того, як їх викинули.

Завдяки відмінній реабілітації, правильному харчуванню, насиченому вітамінами, нещасні ведмедики майже повністю одужали. У багатьох ведмедів маса тіла прийшла в норму. Інші ж змогли набрати до 80% від необхідної маси. З огляду на те, якими голодними вони прибували в центр допомоги, це дуже хороший результат. Співробітники центру стверджують, що самці з’їдають щодня по двадцять кілограмів продуктів, а самки трохи менше.

центр реабилитации бурых медведей в Карпатах

Улюблені ласощі:

  • морква;
  • свіжа рибка;
  • яблука;
  • хліб;
  • карпатський мед.

Завдяки гарному догляду ведмеді вже майже не бояться людей і спокійно ставляться до великої кількості відвідувачів. Тут можна почитати історії кожного мешканця притулку. Вартість входу символічна, при цьому є пільги для студентів і дітей.

Де зупинитися на нічліг після цікавої зустрічі з ведмедями?

Після захопливого спілкування з ведмедями, Вам захочеться відпочити у своєму будиночку з бруса. Добре, що тут створені всі умови для ідеального відпочинку. Котеджі в Карпатах розраховані на 2-4 особи, тому для кожного знайдеться достатньо місця. Комфортний будиночок з дерева, оточений горами. Це дивовижне місце, де можна відчути всю красу і силу Карпатської природи. Тому обов’язково варто тут побувати.

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
popup
Думаєш відвідати нас літом або восени?

Встигни забронювати котедж, до 1 червня*, за старою ціною!

*з 1 червня ціни збільшаться

Забронювати