Post image

Писаний камінь

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Писаний камінь – це популярна туристична дестинація, що являє собою скелю, яка розташована в 5 км від Буковецького перевалу Верховинського району Івано-Франківської області. Це місце славиться захоплюючою історією на визначною природною цінністю. Скеля була утворена з піщанику, а її вершина з плином часу перетворилася на рівну поверхню, з якої можна насолодитися мальовничими краєвидами на неймовірні Карпати.
Назва скелі походить від незвичайної традиції. Туристи, які відвідують це місце, полюбляють розписуватися на величезних валунах, що розташовані на вершині скелі. Тут можна знайти підпис Михайла Коцюбинського, Ольги Кобилянської та навіть Івана Франка.

Подорож у гори

Писаний камінь маршрут пролягає через унікальні природні ландшафти та давні місця, де розташовані писані камені. Цей маршрут привертає увагу туристів своєю величчю та загадковістю. Відвідування цієї пам’ятки природи займе близько 3-4 годин. Для такої подорожі не знадобиться ні особлива фізична підготовка, ні додаткове спорядження. Маршрут починається з Буковецького перевалу. Стежка проходить через заселену місцевість, тому туристи точно не заблукають. Під час підйому можна помилуватися мальовничими краєвидами, насолодитися гірським повітрям та колоритною природою.

В давнину Писаний камінь мав містичне значення. На Гуцульщині популярністю користується легенда про народного месника і лідера опришків Олекса Довбуша, котрий на плечах приніс з Чорногорії на Писаний Камінь величезний валун і закрив ним всі золоті скарби опришків. Також в народні ходять легенди про те, що опришки зимували в кам’яних печерах на Писаному Камені, а на скелях увіковічили свої імена.

Писаний Камінь у свій час відвідали найкращі представники української культури: Іван Франко, Ольга Кобилянська, Михайло Коцюбинський, Василь Стефаник, Михайло Грушевський, Гнат Хоткевич та безліч інших відомих особистостей. Іван Франко зауважив, що Писаний Камінь повернув йому сили та здоров’я. А Станіслав Вінценз активно займався популяризацією цієї унікальної пам’ятки природи, записував легенди та перекази корінних гуцулів про це неймовірне місце. Саме завдяки його працям ми можемо дізнатися безліч цікавих та захоплюючих фактів про Писаний Камінь.

Писаний Камінь Маршрут

Одним із захоплюючих маршрутів, який приводить до писаного каменя в Карпатах, є неперевершений шлях через гірські ландшафти та природні красоти. Цей маршрут пропонує унікальну можливість пізнати величність гірської місцевості та відчути дух минулих епох.

Ваша подорож починається з живописного села, де ви зустрічаєтеся з місцевим гідом, який супроводжуватиме вас на протязі всього маршруту. Вирушайте у гори, проходячи крізь зелені ліси, перетинаючи гірські потоки та насолоджуючись неймовірними панорамами навколишнього ландшафту.

По ходу маршруту ви зустрінете декілька писаних каменів, що стоять як свідки давніх подій та зв’язків. Вони випромінюють магію і загадковість, захоплюючи вашу уяву. Ви зможете роздумувати про їхнє походження та значення, і, можливо, навіть спробуєте розшифрувати криптічні символи, що прикрашають їх поверхню.

По мірі продовження маршруту, ви отримуватимете більше знань про історію та культуру Карпатського регіону від вашого гіда. Ви дізнаєтесь про легенди, які пов’язані з цими писаними каменями, а також про вплив, який вони мали на місцеве населення.

Відвідуючи писаний камінь, ви будете мати можливість зупинитися, насолодитися моментом і побачити саму прекрасну місцевість, де він розташований. Ви можете сфотографуватися поряд з ним, зберегти цей момент на згадку про вашу незабутню подорож.

Маршрут на писаний камінь — це чудовий спосіб зануритися в неповторну атмосферу Карпат та відчути дух минулих часів. Нехай ця подорож принесе вам радість, знання та незабутні спогади про красу природи та культурного спадку цього захоплюючого регіону.

Унікальні легенди

Згідно з легендою, у давнину цю місцевість заселяли племена Карпів, через яких наш гірський масив і отримав свою сучасну назву. Ці люди були справжніми гігантами, які своєю статурою нагадували міфічних титанів. Для того, щоб залишити згадку на слід про своє перебування в горах, вони перенесли сюди це велетенське каміння, якими накрили свої скарби. Популярністю користується народний переказ, у якому велетенський камінь був встановлений на могилі могутнього вождя Карпів як нагадування про його славу та доблесть. Після цього тисячі людей відвідують це місце, щоб віддати шану могутніму духу свої предків.
Також в давнину Писаний Камінь використовували як язичницьке святилище, де постійно жеврів священний вогонь. Це було популярне місце для проведення язичницьких священних ритуалів. Тут приносили жертви та викликали духів.

Ми впевнені, що мандрівка до Писаного Каменю точно зацікавить багатьох туристів. Така подорож залишить по собі лиш приємні враження, безліч привабливих фотографій та піднесений настрій. Саме Писаний Камінь стане чудовою локацією для знайомства з величними, таємничими та могутніми Карпатами!

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
popup
Думаєш відвідати нас літом або восени?

Встигни забронювати котедж, до 1 червня*, за старою ціною!

*з 1 червня ціни збільшаться

Забронювати