Post image

Музей дерев’яних церков в селі Пилипець

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Музей дерев’яних церков: приватна колекція сакральної архітектури Закарпаття, Львівщини та Івано-Франківщини Музей макетів дерев’яних церков, або ж Музей дерев’яних церков, знаходиться в українському селі Пилипець Закарпатської області, яке розташовується на відстані 190 км від культурної столиці України – Львова.

Що подивитися в Пилипці?

Село Пилипець, засноване ще в 1463 році, населяють близько 1 400 місцевих жителів, які за сумісництвом є хранителями культури свого регіону. Церква Різдва Пресвятої Богородиці, всередині якої можна знайти іконостас 18 столітті, вважається пам’ятником закарпатського середньовіччя, і зведена ще в 1762 році, тоді як її двоярусна дзвіниця з’явилася на кілька років раніше – 1758 році.

Церква Пилипця не тільки духовний дім для жителів села, а й подорожніх, його гостей. Пилипець привертає туристів і гостей міста з усієї України та інших країн світу горою званої Гемба, яка обладнана підйомниками для катання на лижах і сноубордах в зимовий період.

Влітку мандрівники можуть знайти на відстані 6 км від села водоспад Шипіт. На території села зустрічається річки Плошанка і Студений, таким чином даючи початок в селі Пилипець новій річці, відомої під назвою Репінка. Плошанка починає свій шлях з вершини гори Великий Верх, тоді як річка під назвою Студений народжується в селі Верхній Студений.

Музей деревянных церквей: частная коллекция сакральной архитектуры Закарпатья, Львовщины и Ивано-Франковщины

Юрій Бедринець та Андрій Воробцем: хранителі сакральної дерев’яної архітектури

Музей дерев’яних церков в селі Пилипець розташовується на території готельно-ресторанного комплексу Аратта, тому що являє собою унікальну приватну колекцію макетів дерев’яних церков. Засновником музею є Юрій Бедринець (Юрій Бедринець), який відкрив двері невеликого за розмірами залу з сакральної дерев’яною архітектурою ще у 2007 році.

Макети дерев’яних церков вирізані з дерева Андрієм Воробцем (Андрій Воробець), який є народним майстром по дереву, різьбярем-самородком з села Розтоки Косівського району. Попри те, що більшість церков зникли, оскільки згоріли або були знищені, майстер доклав чимало зусиль, щоб відтворити їх знову за описом, які знаходив у книжках. Деякі макети церков нагадують про те, що реально існуючі храми можна побачити дотепер в Закарпатті, Львівської та Івано-Франківської області в цілісності й схоронності.

Історія створення приватної колекції дерев’яних церков в селі Пилипець починається з того моменту, як Юрій Бедренец вирішує придбати близько тридцяти робіт Андрія Воробця, щоб розташувати на території готельно-ресторанного комплексу.

Музей деревянных церквей: частная коллекция сакральной архитектуры Закарпатья, Львовщины и Ивано-Франковщины

Але які макети можна побачити в Музеї дерев’яних церков?

  • Православна церква Святого Миколая зведена в 17 столітті, і перенесена в село Подобовець в 1785 році.
  • Церква Вознесіння (Успіння Богородиці) в село Тишів Воловецького району. Туристи ще можуть її побачити в натуральну величину в закарпатському селі. Церква Вознесіння Христового, або Струківська (смт Ясинь).
  • Вознесенська церква занесена в список ЮНЕСКО.
  • Греко-католицька церква Святого Архистратига Михаїла, яка заснована 1549, якщо покладатися на перші історичні письмові згадки про церкви, де і вказується дата її заснування. Відновлена ​​в селі Волосянка у 2003 році.
  • Православна церква Успіння Пресвятої Богородиці, дата заснування якої припадає на 1775 рік. Дієва церква, яку можна знайти на території Дубовцев в Івано-Франківській області.
  • Греко-католицька дзвіниця Виноградівського району села Матієва. Дерев’яна архітектура датована 1 751 роком, але не збереглася до наших часів, оскільки згоріла в 1937 році.
  • Греко-католицька церква Успіння Пресвятої Богородиці Виноградівського району села Затисівка, яка зникла в 1923 році.
  • Греко-католицька церква села Буковель 1896 року належить до одного з найулюбленіших експонатів зборів макетів дерев’яних церков Юрія Бедренця, засновника музею. Дата заснування церкви в Буковелі – 1896 рік.
  • Православна церква святого Іллі в селі Студений 1782 року.

Перелік макетів дерев’яних церков неповний. З повним зібранням макетів дерев’яних церков, які є частиною музею Бедренця, можна ознайомиться безпосередньо в залі з дерев’яною архітектурою.

Координати музею: Музей дерев’яних церков, Пилипець, 48 ° 40’22 “N, 23 ° 19’13” E. Щоб відвідати музей дерев’яних церков, досить звернутися за додатковою інформацією до адміністрації готелю Аррата, оскільки двері музею відкриваються за запитом жителів міста, гостей Пилипця, туристів, мандрівників, духовних шукачів.

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
popup
Думаєш відвідати нас літом або восени?

Встигни забронювати котедж, до 1 червня*, за старою ціною!

*з 1 червня ціни збільшаться

Забронювати