Post image

Водоспад Труфанець

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
Його називають діамантом Карпат і вважають однією з найпрекрасніших пам’яток України. Водоспад Труфанець – справжня гордість, творіння природи, яке можуть споглядати гості прекрасного Закарпатського краю. Вода проходить досить тривалий шлях, перед тим, як показатися туристам у вигляді, який спадає вниз потоку. Водоспад є найвищим в Закарпатті, його висота становить 36 метрів. Дивовижне видовище, доступне для кожного хто відвідає цей прекрасний край.

Особливості водоспаду Труфанец

Тридцяти шести метровий водоспад унікальний тим, що має безліч каскадів, він протікає велику територію уздовж гір і лісу, тому вода яка спадає біля підніжжя виглядає не прозорою, а білої як молоко. Мальовниче явище природи має пінливу воду, яка в деяких місцях перетворюється у хвилясті фонтани. Спостерігати з різних сторін захоплююче, тому безліч художників приїжджають сюди зобразити водоспад або ж просто помилуватися їм. Назва походить від річки Труфанец, яка знаходиться на висоті понад 1700 метрів, саме тому, вода в ньому завжди крижана, навіть у найспекотніші літні місяці. Вода, що спадає в водоспад, тече здалеку, адже є ділянка річки де вона навіть протікає під землею. Цим і зумовлена ​​низька температура джерела цілий рік. У свою чергу, річка була названа в честь місцевого діяча, прізвище якого Труфан.

Труфанець як дістатися?

Водоспад знайти не складно, оскільки він знаходиться прямо при дорозі. Помилуватися природним явищем можна цілий рік, оскільки в будь-який сезон він повноводний. Труфанець взимку буде виднітися з-під засніжених шапок сосен і гір, влітку тут люблять бувати відвідувачі оскільки від води виходить приємна прохолода і свіжість. Для того, щоб дістатися до водоспаду, необхідно їхати по трасі між селищами Ясіня і Кваси. Вхід сюди абсолютно безкоштовний, і видно Труфанецкій водоспад прямо з дороги, саме тому помилуватися їм хочуть проїжджі на автомобілях туристи. Щоб побачити його ближче, необхідно піднятися по сходах вгору, стоянка біля водоспаду не передбачена, тому машину залишають на узбіччі траси Ясиня – Рахів.

Легенда про водоспад

Звичайно ж такі місця завжди овіяні розповідями й легендами. Труфанецкій водоспад – не виняток. Місцеві жителі розповідають, що давним-давно на місці, де зараз розташований водоспад була величезна скеля. Коли на Закарпатську землю прийшли опришки, скеля ця була розколота. З ущелини стала литися дуже чиста і смачна питна вода. Від цього години, дівчата всього краю зібралися біля скелі, щоб чекати своїх женихів з військових походів. Для їх зручності, була навіть зроблена невелика альтанка з містком, де можна було відпочити та присісти. Вона і зараз тут є. Туристи, які приїжджають на водоспад можуть постояти в ній і помилуватися приголомшливим видом, який відкривається з височини, послухати легенду і зануритися в минуле.

Водопад Труфанець

Незабутній відпочинок в Закарпатті

Для того, щоб помилуватися водоспадом та іншими пам’ятками Карпат, туристи приїжджають взимку і влітку. Особливості такого відвідування відрізняються кардинально один від одного, оскільки що в зимовий, що в літню пору року ця місцевість дуже вражає.

  • Труфанець влітку – це прекрасне умиротворене місце, де можна насолодитися прохолодою в жаркий період дня, а також влаштувати пікнік з видом на гірські пейзажі. Влітку водоспад особливо популярний, адже саме в цей період припадає пік його відвідуваності. Викупатися, що правда, в ньому вийде навряд чи, якщо тільки ви не справжній сміливець, що не побоюється крижаної води. Труфанец – центр багатьох пішохідних екскурсій. Дану місцевість вважають природним дивом, тому побувати тут цікаво кожному.
  • Труфанець взимку. Відвідати пам’ятку можна і взимку. Тут дуже тихо і красиво. Зледенілий струмок ніколи не замерзає повністю, оскільки потік води не припиняється. Альтанка, яка знаходиться неподалік, усипана снігом, схожий на будиночок з новорічної казки. Тут можна зупинитися, щоб перекусити та погрітися. Дика природа, кришталево чисте повітря і види навколо даної місцевості – це те, що вражає приїжджих гостей і змушує повертатися в майбутньому знову і знову.

Де зупинитися, щоб відвідати Труфанец

Карпати – це гордість української землі, побувавши тут один раз, хочеться повертатися знову. Безліч цікавого дозвілля в будь-який час року чекає вас в цьому краї. Наші котеджі, гостинно запрошують вас відвідати водоспад Труфанец, а також інші пам’ятки Закарпатського краю. На Закарпатті смачна їжа, безліч звичаїв і культура, яка сповнена затишку і добра. Якщо ви шукаєте особливе місце для своєї відпустки, то потрапили за потрібною адресою – ласкаво просимо до нас!

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
popup
Думаєш відвідати нас літом або восени?

Встигни забронювати котедж, до 1 червня*, за старою ціною!

*з 1 червня ціни збільшаться

Забронювати