Post image

Манявський водоспад

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Що собою являє Манявський водоспад, де знаходиться один з найбільших водоспадів України? Манявський водоспад належить до пам’ятників української природи, і є водоспадом масиву Горгани. Джерелом гідрологічного пам’ятника природи є річка Манявка. Висота каскадного водоспаду складає 18-20 м. Особливість водоспаду – вузька права частина і широка ліва частина, але купатися рекомендуються не тільки під льодовим струменем води, але і в невеликому за розміром озері, прикраса Манявського водоспаду.

Розташовується водоспад в українському селі Манява Богородчанського району Івано-Франківської області. Перш ніж їхати на Манявський водоспад, екскурсії на який дозволяють отримати більш глибокі знання про українську гірській місцевості й Українських Карпатах в цілому, потрібні точні координати, аж до області та району.

Використовуйте карту, щоб дістатися на призначеного місця.

Координати GPS: 48.62569770, 24.30351850.

Манявский водопад. На карте туриста и долгожданного гостя Закарпатья один из крупнейших водопадов Украины

Туристичний маршрут: піша прогулянка

Відповідаючи на питання про те, де знаходиться Манявський водоспад, як дістатися, інструктор-провідник, гід по Закарпаттю організовує екскурсійний тур, в рамках якого можна відвідати не тільки місце сили, іменоване Манявським водоспадом, а й місце, сакральне для паломників і духовних шукачів з різних країн світу, – Манявський Скит, православний чоловічий монастир. Щоб дістатися до гірської ущелини, набагато простіше подорожувати з екскурсійною групою і гідом.

Манявський водоспад, маршрут якого проходить через Манявський Скит Київського Патріархату і Блаженний камінь, стане кінцевою точкою пішої прогулянки, де можна відпочити в компанії вікових смерек, які наповнюють повітря свіжістю і чистотою. Манявський монастир, заснований ще в 17 столітті Іовом Княгінцевим, омивається з різних боків гірськими водами.

Спілкування з Іваном Вишенським надихнуло Іова на книгодрукування і залучення до просвітницької діяльності вчених на благо служіння істині. Іов став засновником бібліотеки, де можна знайти цінні рукописи, і богословських курсів для тих умов, які були ними зацікавлені.

Крім формування унікальної для регіону бібліотеки й запрошення на богословські курси, при монастирі можна було повчитися співу та іконопису. Школу хорового співу очолив ігумен Феодосій, який став наступником Іова. Що стосується іконопису, підтвердженням високого рівня майстерності є іконостас, що зберігся і до наших часів. Художня школа розцвіла при іконописцю Йова Кондзелевича, який і став автором Богородчанського іконостаса, виконаного в стилі українського бароко. Іконостас Кондзелевича є частиною фонду Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, як і іконостас Івана Рутковича.

Річка Манява, водоспад – Карпати, якими їх бачать місцеві жителі села Манява, оскільки вони прокидаються під спів птахів і дзюрчання води. По дорозі до Манявського водоспаду можна зустріти ще й Блаженний камінь. Чим відомий Блаженний камінь? Народні легенди свідчать, що саме біля каменя жили паломники Святої Гори. Поміж тих прочан, які зробили Блаженний камінь відомим, є й Іван Франко. Надійним притулком після повернення з Афонської гори стала печерна ніша, де вони вгамували спрагу джерельною водою. Джерело, який знаходиться біля Блаженного каменя, відомий цілющою водою.

Манявский водопад. На карте туриста и долгожданного гостя Закарпатья один из крупнейших водопадов Украины

Манявський водоспад: містика

Манявський водоспад – як доїхати, де заночувати, можна знайти в мережі Інтернет (від смт Андріївка) – є хранителем загадкових історій регіону. Долина річки, розташована біля водоспаду, була ідеальним місцем для проведення язичницьких обрядів. Вважається, що покровителем долини були язичницькі боги, покровителі молодості. З вуст в уста передаються історії про цілющі властивості води, яка зцілює зір і хвороби кісток.

Місцеві жителі впевнені, що недалеко біля водоспаду, в долині річки біля нього, водяться нявки (лісові німфи), зазивають подорожніх до себе. Їх спів особливо чутно в нічний період, але не можна йти на нього, інакше заберуть життя. Вдень абсолютно безпечно і спокійно. Манявський водоспад взимку ще гарніше – на це варто подивитися, зачаровує краса Українських Карпат.

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
popup
Думаєш відвідати нас літом або восени?

Встигни забронювати котедж, до 1 червня*, за старою ціною!

*з 1 червня ціни збільшаться

Забронювати