Post image

Гора Боржава

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Боржавський хребет це місце, яке буде чарувати своєю красою у будь-яку пору року. І тому зовсім не дивно, що саме сюди приїздять тисячі людей на відпочинок. Тут є можливість енергійно провести час та усамітнитись з природою, насолоджуючись унікальними гірськими краєвидами. Затишне місце, в яке хочеться приїздити знову і знову.

Боржавський хребет: що це за визначне місце?

Ця особлива пам’ятка це не просто якийсь один об’єкт, до якого люди приїхали, сфоткатись та поїхати назад. Це гірський хребет, який має довжину аж п’ятдесят кілометрів. На Боржаві є як зони букових пралісів, так і значна територія полонин. Більша частина всієї території має плавні лінії. Але у місці хребта Великий Верх – Стій усе зовсім по-іншому: вузькі гребні та стрімкі схили. Які вершини є найвищими у цьому гірському хребті?

  • Стій – найвища точка, яка висотою майже тисяча сімсот метрів.
  • Великий Верх.
  • Маґура Жиде.
  • Гимба. Мабуть, найбільш популярна точка серед туристів. Оскільки саме на цьому відрізку хребта Боржави розташовується відомий гірськолижний курорт «Пилипець».
  • Плай. Саме тут знаходиться одна з двох метеостанцій на території Карпатських гір.

Усі ці вершини розташовані у списку по зменшенню їх висоти. Усі найпопулярніші місця цього хребта розташовані саме в північній його частині. Як правило, під час теплої пори року, а особливо вихідних, можна зустріти значну частину туристів та транспорту. Це і позашляховики, і мотоцикли, і баггі.

Південна частина боржавського хребта нижча та менш популярна за північну. Якщо для Вас найцікавіше в Боржаві полонина, тоді це ідеальний варіант для Вас. Оскільки саме тут зберігаються класичні риси карпатських полонин, які можна побачити на відомих фотографіях гуцульського регіону.

Гора Боржава

Що подивитись в Боржаві?

В першу чергу треба розказати про гірськолижний курорт Пилипець. Тут розташований один крісельний підйомник, який працює цілий рік та декілька бугільних, що функціонують лише взимку. Їх ще називають буксир очними підйомниками.

На Пилипці взимку катаються на лижах та сноубордах, а влітку велосипедисти займаються даунхілом. Також гора Гимба дуже популярне місце серед усіх, хто любить парапланери. Обов’язково варто спробувати політати разом з інструктором, якщо будуть відповідні для цього погодні умови. Кожного року проводяться змагання з того, хто найточніше зможе приземлитись після польоту цим літальним засобом.

Ресторан на горі

Ще одне особливе місце це чайовня Сурія. Цей заклад розташований на схилі гори Гимба на висоті понад тисячу сто метрів біля верхньої станції крісельного витягу. Обов’язково варто побувати в цій чайовній, якщо будете користуватись підйомником.

Тут добре нагодують: різні смачні страви та ароматні напої. І при цьому точка Вашого відпочинку буде знаходитись у горах. Тому під час трапези особливо приємно задивлятись неймовірною панорамою з вікон на гори та різні місцеві селища. Найкраще місце щоб перепочити та погрітись.

Метеостанція як особлива туристична Мекка

На Боржаві гори це не єдині пам’ятки. Тут розташована одна з двох метеорологічних станцій, які знаходяться на вершинах гір. Вони дві знаходяться в Карпатах. Має геолокацію на вершині відомої гори Плай, тому і має аналогічну назву. Відслідковує не тільки чисельність опадів, а також можливість снігової лавини. Усі отримані дані передають Закарпатському гідрометеоцентру.

Для кожного патріота буде цікаво тут побувати, бо наприкінці шістдесятих років тут працював начальником загону В’ячеслав Чорновіл. І тепер там знаходиться меморіальна дошка, до якої кожен може підійти.

Боржава станція

Де зупинитись після відпочинку на Боржаві?

Досить близько від цього культового місця розташовані наші будинки котеджі. Навіть більше, наш регіон оточують гори з Боржавського хребта. Саме тому Вам не треба буде далеко їхати щоб побувати в цих особливих місцях.

Будиночки на Боржаві відрізняються за вартістю та оформленням. Проте всі вони досконалі за якістю відпочинку, який отримаєте. Котеджі Розраховані на дві-чотири людини і тому зможете відмінно відпочивати, як сім’єю, так і компанією.

Там є все необхідне для повноцінного відпочинку. Це комфортабельна кухня для приготування смаколиків, якісний Інтернет, телевізор. Продумано усе якісно, щоб Ви ні про що не турбувалися і могли відчути, наскільки близько Ваш будиночок разом з природою. Тільки близькі люди, брус, та гори. Це все що потрібно для щастя.

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
popup
Думаєш відвідати нас літом або восени?

Встигни забронювати котедж, до 1 червня*, за старою ціною!

*з 1 червня ціни збільшаться

Забронювати