Post image

Дивовижна флора Карпат: ліси, рідкісні рослини

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Є на Україні незвичайне і дуже красиве місце, де неможливо відвести погляд від чудової природи. Це Карпати, і саме сюди тягне туристів з різних міст України та закордоння. Природа цього краю, її рослинність, в прямому сенсі слова чарує і полонить. Немає такої людини, яка б не чула і не пробував прославлені чаї з карпатських трав, смак яких посилюється при заварюванні на гірській воді. Саме ці збори обов’язково везуть додому туристи – і на подарунки близьким, і на пам’ять про прекрасне краї. Точно так же славляться і карпатські настоянки на цілющих травах, що дарують людині цілющі сили.

Флора Карпат

Рослинний світ Карпат – це більш ніж дві тисячі рослин, унікальних за своїми видами. Тільки тут можна зустріти породи рідкісного походження, відомі в цій місцевості з давніх часів, ендеми, які залучають мандрівників. Адже це везіння – побачити своїми очима, не на зображенні рослини, які більше ніде не зустрінеш.

Чим же так приваблива і дивовижна флора карпатського регіону для численних туристів, крім того, що це найчистіша в екологічному плані область країни?

Природа цього регіону приголомшливо чудесна, повітря вражає чистотою і прозорістю. Карпати можна по праву порівняти з раєм для душі та для очей.

Характеристики карпатських лісів

У первісний період практично вся місцевість була зайнята змішаними й хвойними лісами. У XV столітті, відносно пізно, почалося селище людей на цій місцевості, тому багатьом рідкісним і унікальним породам вдалося дожити до наших днів. Сьогодні ліси займають трохи менше половини земель, і якщо все-таки вдасться припинити масове знищення лісів шляхом вирубки, то буде можливість врятувати своєрідну екологічну систему карпатського краю.

Ліси – предмет гордості та краси гір

Саме природна атмосфера українських Карпат сприяла розмноженню лісів – букових, смерекових і дубових.

Високогірні ліси, листяні й хвойні ідеально підходять для здорового відпочинку туристів і відпочиваючих. Тут є сонячні дубові ліси – діброви, притінення бучини – букові ліси (Буковина), похмурі розкішні смерекові ліси.

Бук лісовий

Бук – одне з найбільш часто зустрічаються дерев в Карпатах. В честь цього дерева названа географічна область – Буковина. Має потужну, густе листя, росте повільно. Бук має вельми велику функцію для екології – виробляє кисень, очищає повітря, зберігає вологу в ґрунті. Завдяки міцній, твердої деревини з красивим малюнком з бука роблять меблі, паркет, музичні інструменти, тару для харчових продуктів (бук не має запаху).

Бук лесной

Дуб звичайний

Дуб – могутнє дерево флори України. У Карпатах росте дуб звичайний і дуб скельний, в основному в змішаних лісах. Давним-давно тут під дубовими лісами було зайнято 300 тисяч гектарів землі, зараз залишилося всього 100 тисяч гектарів.

Дубова деревина, як і букова, надзвичайно міцна, особливо та, що тривалий час перебувала у воді. З дуба здавна робили колеса, відра, бочки для вина, засолювання овочів і ін.

Дуб обикновенный

Ялина європейська

Говорячи про Карпати, відразу представляється картинка – гори, порослі ялиновими лісами, які стосуються горизонту. І правда, ялина – найбільш поширене в Карпатах дерево, безліч гірських лісів – саме ялинові. Ялина – довговічне дерево, приносить величезну користь людям. Горяни здавна широко використовують його в побуті – для будівництва хат, виготовлення музичних інструментів, зокрема, трембіт. Деревина м’яка, легка, рівномірного білого кольору, не темніє з часом. З ялини отримують смолу, живицю, дьоготь.

Туристи багатьох країн приїжджають в Карпати, щоб насититися цілющим повітрям, просоченим хвойними ефірними маслами.

Редкие растения Карпат:

Рідкісні рослини Карпат: квіти і трави

Карпати – найбагатший і різноманітний по флорі регіон України. 271 вид рідкісних рослин занесені до Червоної книги України.

Ендеми – унікальна прикраса місцевості, серед яких:

  • карпатська смородина;
  • саксіфрага карпатська;
  • примула полонинська;
  • борець низький.

Карпатські цілющі трави

У весняний і літній час туристи мають можливість помилуватися буйним цвітінням різнотрав’я. Багато видів трав, крім своєї краси, мають цілющі властивості. Якщо вам пощастить знайти в горах бувалого травника, він, можливо, розкриє деякі таємниці застосування цілющих рослин, бо ці секрети відомі тільки місцевим мешканцям, які, до речі, завжди тепло, гостинно і з радістю зустрічають гостей.

Чарівні карпатські квіти

Подорож в Карпати можна порівняти з поїздкою у святі місця, адже там хочеться сповідати душу всієї цієї неземної краси, царству чистоти й свіжості, світу дивовижних фарб і ароматів, місця, куди, здається, спускаються всі небесні ангели, щоб вдихнути осяяну силу квітучої землі.

Чарующие карпатские цветы

Найкращий час – Карпати влітку

Щоб насолодитися чарівним цвітінням флори, в Карпати потрібно вирушати на стику весни та літа, коли розпускаються і радують незвичайними квітами багато рослин, здатні здивувати навіть досвідчених біологів і мандрівників:

  • Карпатські дзвіночки приковують увагу туристів декоративним карликовим видом. Ростуть на схилах гір, рясно цвітуть білими, блакитними, синіми, фіолетовими квіточками.
  • Дивовижної краси нарциси можна поъхавши в Карпати весною на полонинах. Унікальне видовище цвітіння настільки рідкісних квітів в такій величезній кількості та в одному місці можна споглядати в Долині нарцисів.
  • На великий гірської висоти, на скелястих обривах розпускаються неймовірної краси сніжно-білі зірочки, приквітки яких сильно запорошені, і через це мають сріблястий відтінок. Це едельвейс альпійський. Зображення суцвіття цієї рослини виступає символом високих гір і важкодоступність.
  • У Карпатах можна зустріти екземпляри степової рослинності: ковила, типчак, іриси (півники); елементи північно-балканської (гвоздики, крокус Ейфеля) і Кримсько-Кавказькій рослинності.
  • Рододендрон – червлена ​​рута – на початку літа розпускає свої ніжні квіти та перетворює на пару тижнів гірські схили в надзвичайної краси живої квітучий килим. Це цілюща квітка, за народними повір’ями – чаклунський, місцеві жителі переказують: коли дівчина піднесе червону руту молоду, у нього відразу ж прокинуться любовні почуття, і до того ж назавжди.

Квіти Карпат – це якесь божественне, очищає, піднесене до небес диво, що направляє в чудовий світ, трохи далі від мирської суєти, де суцільно – гармонія і природна досконалість.

Унікальна карпатська флора круглий рік притягує потоки екотуристів. Добре, що рідкісні види рослин охороняються заказниках і заповідниках. Туристичні маршрути прокладені та на території таких місць.

Флора Карпат – це єдина у своєму роді екологічна система, якій загрожує зникнення в недалекому майбутньому. Треба поспішати, щоб насолодитися дивовижними природними пейзажами, всією красою флори українських гір і лісів, отримати неймовірні враження, заряд бадьорості на тривалий час.

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
popup
Думаєш відвідати нас літом або восени?

Встигни забронювати котедж, до 1 червня*, за старою ціною!

*з 1 червня ціни збільшаться

Забронювати