Post image

Печери в Карпатах. ТОП 5 печер які треба побачити

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Однією з найбільш значущих пам’яток, які варто відвідати в Карпатах є печери. Вони завжди притягують увагу туристів з усіх куточків світу і ваблять своїми природними багатствами. Саме тут можна побачити на власні очі природні кристали та реліктові озера, а також влаштувати екскурсію найпотаємнішими куточками гірського масиву. Тому, якщо ви плануєте відпочинок в Карпатах на весні, ми пропонуємо топ-5 печер, які має відвідати кожен турист. 

Баламутівська печера

Це найбільш відома пам’ятка українських гір. Вона представлена у вигляді чаруючого гроту, який вабить своїми таємницями. Висота Баламутівської печери складає 10 метрів, а ширина то довжина – 20 та 15 метрів відповідно. У цьому місці днище заставлено глибами гіпсу та природних матеріалів. Особливістю печери, яка приковує увагу подорожувальників, є наявність наскельного живопису, нехитрих малюнків та зображень, вік яких складає століття. За попередніми даними, такі малюнки були залишені тут 12-11 тис. років до нашої ери. Ця печера вважається рекреаційним місцем та пам’яткою природи загальнонаціонального значення. 

Печера «Дуча»

Це природне місце є зменшеною копією Баламутівської печери з неменш цікавою історією. Вона має менший розмір та статус пам’ятки місцевого значення. Проте на стінах печери «Дуча» збереглось не менше наскельних написів, які варті уваги. 

Скітська печера

Тип цієї печери – лабіринтовий. Гості міста можуть прогулятися усіма ходами цього місця, довжина яких складає біля трьох кілометрів. На шляху можна зустріти різні тріщини та природні новоутворення, які заворожують своєю красою. Крім того, Скітська печера щедро прикрашена натуральними гіпсовими кристалами, які нагадують оздобу підземельного царства. 

Печера «Буковинка»

Це місце складається з трьох поверхів захоплюючих лабіринтів з таємничими ходами. Сукупна довжина усіх ходів складає п’ять кілометрів. Тут можна побачити унікальні сталагміти та льодові сталактити, а також доторкнутися до справжніх чудес природи у вигляді могутніх тріщин.

Печера «Попелюшка»

Одна з найбільш цікавих та чаруючих печер. Основна її особливість полягає в будові. Крім ходів, розташованих на трьох поверхах, тут є великі зали та перехідні магістральні галереї. Коридори печери доволі просторі та мають висоту 2,5 метри, а також ширину 3,5 метри. Всередині є великий «Античний» зал, довжина якого складає 100 метрів. Прямуючи далі ви можете натрапити на «Зал динозаврів» висотою в 15-20 метрів. Поверхи печери з’єднані невеликими проходами. Тут туристи також можуть побачити справжні реліктові озера різного розміру та глибини. Досліджена частина печери доступна для туристичних прогулянок та екскурсій. Проте вона є незначною в порівняні з усім масивом гірської печери, особливості якої і досі лишаються таємницею. За попередніми даними загальна довжина печери перевищує тисячі кілометрів. «Попелюшка» є пам’яткою природи загальнодержавного значення. 

Печери карпат

Подорожуючи Карпатами ви можете зняти будиночок в Карптах на двох, щоб побачити безліч замків, музеїв та цікавих місць. Проте туристів завжди ваблять природні пам’ятки, до яких ні разу не торкалась рука людини. Саме тому при плануванні відпочинку в горах варто звернути увагу на печери. 

За десятки тисяч років до нашої ери саме печери слугували місцем проживання, дослідження та поховань. В деяких з них археологами було знайдено сліди палеоліту, які збереглися до наших часів. Лише тут ви можете насолодитись таємничістю природних підземних коридорів, особливим чистим повітрям, кристалічними утвореннями та реліктовими озерами. 

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
popup
Думаєш відвідати нас літом або восени?

Встигни забронювати котедж, до 1 червня*, за старою ціною!

*з 1 червня ціни збільшаться

Забронювати