Post image

ТОП 15 – Найкрасивіших водоспадів у Карпатах

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Карпати – це таке місце, де буквально все пейзажі захоплюють дух, але особливо вражають і привертають увагу мандрівників ваблять своєю красою і міццю водоспади. Найкраще всього їхати на відпочинок в Карпатах весною, на початку квітня по початок червня, коли ще гірські ріки не обміліли.

Унікальні витвори природи – водоспади

У всьому світі існує безліч водоспадів, і жоден з них не схожий на інший. Всі вони унікальні та кожен прекрасний своїми особливостями і структурою – від величезних гримучих титанів до тоненьких, мініатюрних, струменя яких, подібно нитках, спадають зі скель в пониззя. Водоспади охолодять мандрівників в спекотну погоду, а купання в їх прохолодних кристальних водах подарує невичерпну енергію і заряд бадьорості й здоров’я.

Щоб побачити неймовірну красу карпатських водоспадів, треба відправитися в подорож по Карпатам і, звичайно ж, докладати сили та пройти не один кілометр вгору. Багато розташовані неподалік від гірських селищ, а до деяких потрібно підійматися високо в гори. Але це виправданий похід, яким би важким і виснажливим він не був. З висоти відкриються зовсім інші панорамні картини – все будиночки в Карпатах, селах, дерева в лісах здадуться іграшковими та незвичайними. А після важкого підйому в гірську місцевість можна охолодитися в прозорих дзюркотливих водах незвичайного природного джерела.

Буковинські водоспади

Ще їх називають Смугарскіе, від річки Смугарів, в її долині беруть свій початок 7 водоспадів – маленькі, висотою 3,5 м, і високий – Великий Гук, висотою 19 м. Добираються до водоспадів від с. Розтоки вздовж річки, протоптаною активними туристами доріжкою.

Буковинские водопады 

Шипот

Розташувався в 6 км від селища Пилипець. Його вважають найкрасивішим закарпатським водоспадом, одним з семи природних чудес України. Водоспад дивує незвичайною красою. Множинні каскади мальовничого водоспаду спускаються з висоти в 14 метрів, благоухая свіжістю і прохолодою.

Шипіт дивний і незвичайний в кожному сезоні, і щорічно тисячі людей бувають в цьому місці, щоб намилуватися красою, послухати звуки, що нагадують шепіт (звідси і його назва). На двомісному підіймачу можна піднятися в гори й показати на пам’ять незабутні фантастичні пейзажі.

Шипот

Великий і Малий Гук

Великий і Малий Гук, або Срібні водоспади розмістилися на річці Пістинка в с. Шешори – Малий Гук висотою близько 2 м, Великий Гук – 5 м, близько один від іншого. Назвали їх «срібними» через незвичайної гри сонячних променів у сплески води.

Большой и Малый Гук

Манявський водоспад

Неподалік від с. Манява можна побачити природну пам’ятку – Манявський водоспад заввишки близько 20 м з декількома каскадами. Вгорі водоспаду бажаючі можуть викупатися, позасмагати – для цього є спеціальне місце глибиною до 2 м, а біля підніжжя розташувалося невелике цілюще озеро. За легендою, його вода має молодильний ефект для купальщиків. В оточенні казкової природи можна чудово відпочити та відчути прилив сил і енергії.

Манявский водопад

Пробій

Пробій знаходиться на річці Прут і вважається популярним, відомим місцем в Яремче, радує людей в самому центрі прекрасного міста поруч з ринком і рестораном. Висота його 3-8 м, але вражає уява не висотою, а своєю дивовижною силою і міццю. Бути в Яремче і не побачити Пробій просто не реально. Туристи можуть влаштувати собі сплав на байдарках або інших човнах по річці Прут і спуститися з бурхливого водоспаду. Яскраві враження залишаться на все життя, але не кожен зважиться на такий екстрим, хіба що справжні сміливці.

Пробий

Кудрінец

В українських Горганах тече Кудрінец – неймовірно красивий водоспад заввишки 4 м і шириною 3,5 м. Струмені води при падінні, чіпляючись за скельні сходинки, утворюють кучеряві фігури, звідси і його назва. Ширина водоспаду становить 3,5 м.
Кудринец

Кам’янка

Вживемо тавтологію, але така реальність, що водоспад Кам’янка розташований на річці Кам’янка і в селі Кам’янка Львівської обл. Два сильного потоку несуть воду з величезних каменів. Поблизу водоспаду є джерело з мінеральною водою, і туристам можна попити цілющої води з метою профілактики різних захворювань.

Каменка

Женецький Гук

Утворився водоспад внаслідок руйнування гірської породи, його висота 15 м, і це водоспад-гігант. Водоспад Женецький особливо популярний у туристів завдяки, крім неймовірної краси, ще й виграшного розташування. Добиратися в це мальовниче місце можна і на машині, і пішим ходом.

Місцеві жителі називають водоспад «Гук» за його стрімкість і гучний дзвін спадаючої води. З обладнаних оглядових майданчиків відкривається приголомшливий краєвид. До Гуку можна підійти зовсім близько завдяки поручням, якими огороджені стежки на підході до водоспаду.

Женецкий Гук

Бухтівецький і Крапельний водоспади

Води Бухтівецького водоспаду (с. Букове) пробиваються з вузької ущелини, а по сусідству розташувався такий же вражаючий Крапельний водоспад, що стікає вниз тоненькими струменями, майже краплями. Дорога до водоспадів хоч не дуже хороша, але все ж є можливість дістатися на велосипеді, на машині, пішки.

Бухтивецкий и Капельный водопады

Мунчельскій (Дземброньскій) водоспад

Добиратися на верх по слизової камінню до водоспаду, разместівшегося на висоті півтори тисячі метрів – нелегко, але труднощі виправдають себе, коли ви побачите зачаровують каскади видовищного водоспаду. Дорога до водоспаду тільки піша, але втомлені мандрівники можуть влаштувати стоянку в затишному місці, викупатися в прохолодних гірських водах і отримати насолоду від походу.

Мунчельский (Дземброньский) водопад

Говерлянський (Прутінскій) водоспад

На схилах найвищої гори Говерли розташувався Говерлянський водоспад, відомий ще як Прутінскій, що має 6 каскадів. 12 м – висота найвищого каскаду, а загальна всіх шести – близько 80 метрів. Вода стікає в низовину і потрапляє між двох гір – Говерли і Бребенескула. Тут бере свій початок стежка, по ній можна дістатися до вершини Говерли.

Говерлянский (Прутинский) водопад

Гуркало

У національному парку «Сколівські бескиди» є невеликий милий водоспад з назвою Гуркало, висотою 5 м. По дорозі, що веде до водоспаду, є кілька бродів, але їх можна подолати на машині, а далі – крутий глинистий спуск, і краще залишити транспорт і пройти до водоспаду 500 м пішки.

Гуркало

Ялінскій водоспад

У Рахівських горах, неподалік румунського кордону розташований Ялінскій водоспад – найвищий серед однокаскадних карпатських водоспадів, його висота досягла 25 м! Цей водоспад мало відвідують мандрівники, оскільки він знаходиться у важкодоступному місці.

Ялинский водопад

Труфанець

З усіх численних водоспадів Закарпаття найвищий (36 м) і легко доступний, з великою кількістю каскадів – Труфанец. Поруч траса, селища, тому туристам не складе труднощів дістатися до мальовничого водоспаду. Є оглядовий майданчик з затишною альтанкою, з якої можна споглядати чудові краєвиди.

Водопад Труфанец

Гаджинский водоспади

З урочища Ґаджина – відмінна видимість на водоспади, але це важкодоступне місце в Карпатах, адже навколо високі гори – Петрос, Бребенескул, Піп Іван та інші. Саме в цій прекрасній і містичної місцевості Чорногірського масиву на висоті 1,5 км розташовуються шість Гаджинский водоспадів, найвищий з них – 6 м.

Подорожуйте, проводите дозвілля на природі. Божественні пейзажі Карпат нікого не залишать байдужими!

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
popup
Думаєш відвідати нас літом або восени?

Встигни забронювати котедж, до 1 червня*, за старою ціною!

*з 1 червня ціни збільшаться

Забронювати