Post image

Головні туристичні річки Карпат для відпочинку

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

За статистикою, всього в Україні налічується близько 70 тисяч річок, і 28 тисяч від загальної кількості – протікають в Карпатах.

Близько 450 карпатських річок мають протягом понад 10 км, всі інші річки називають малими, але по своїй прозорості, чистоти й краси не поступаються великим річкам. Річки Карпат ніколи не борознили судна, але по їх течією переправляли деревину, а також використовували їх енергію для роботи водяних млинів. Через деякий час корінні жителі залишили річки в спокої, тим самим зберегли їх первісну свіжість і пишність.

Майже кожна карпатська річка є притокою або Дністра, або Тиси. А Тиса вже забирає води всіх річок в Дунай. Карпатські річки не можна назвати глибокими: середня глибина їх коливається від 0,8 до 1,5 м. Звичайно ж, рельєф зробив свою справу, змінивши структуру річок – дно річок кам’янисте, і кожна з них має пороги, водоспади.

Дністер і Тиса – дві найбільші річки в Карпатах. Цікавий факт: вони поздовжній, а значить, будуть глибоководними постійно, їх живлять підземні води, дощ і талий сніг, струмки. Туристи люблять тут ловити рибу і просто відпочити від міської метушні. Починаючи огляд великих річок, можна зняти будинок в  Карпатах.

Біла Тиса

Словесність каже, коли Бог створював Землю, він не хотів давати свободу улюбленій річці Тисі, але піддався на вмовляння. Готуючи місце для річки, найміцніший осел довго орав для цього землю, поки не втомився і не зголоднів. Він почав метання в різні боки, роблячи круті повороти в різні боки, таким чином зробивши напрямок для Тиси звивистим. Так Тиса стала річкою з найкрутішими порогами і різким плином.

Білий Черемош

Ця річка по праву вважається «найкапризнішій» і екстремальній в Карпатах. Саме вона має найвищі ступеневі пороги. Для любителів рафтингу це найкращий варіант для сплавів. З середини квітня по травень річка найбільш глибоководна і часто змінює свою течію, тому це найбільш вдалий час для екстремалів, щоб сплавитися.

Белый Черемош

Дністер

Друга за розміром річка України після Тиси – це Дністер, бере свій початок біля с. Вовче Львівської обл. Устя її – Дністровський лиман Чорного моря. Прогулянки впродоль річки насолодитися мандрівників красивими пейзажами. Високі скелясті береги Дністра сягають висоти двох метрів. Серед скель можна виявити входи в загадкові гроти. Води Дністра щедрі на багато видів риб: хайруз, лосось, чечуга, севрюга.

Професійні рибалки ніколи не пропустять відкриття рибальського сезону і з користю і задоволенням відпочивають на карпатському Дністрі. Крім риболовлі, туристи здійснюють сплави на рафтах по Дністру. З річки можна помилуватися приголомшливо красивими видами місцевості. Про походження назви річки є легенда: в давні часи, коли люди не знали про календарі, вони відзначали дні на березі річки. Після повені вода змила записи, і одна людина, побачивши це, запитав: «Хто дні стер?». Так і народилася назва для річки.

Днестр

Лімниця

Исток Лімниці – в Горганах, сама річка біля витоку захищена хребтами гір. На річці відсутні заводи, а узбережжі малозаселені, тому її по праву називають однією з найчистіших європейських річок. Найбільш глибоководна річка в весняно-літній сезон, і саме тоді починається сезон риболовлі.

Лимница

Латориця

Про буйного, капризний характер Латориці добре відомо рибалкам Закарпаття. На вершинах річка Латориця бурхлива і неспокійна, особливо навесні. Але чим нижче вона спускається з гір, тим спокійніше і спокійніше її перебіг, і здається, що в ній немає ніякої небезпеки. Повноводна, з сильним характером, в 1998 році повінню в Мукачівському районі вона зруйнувала багато будинків.

Латориця притягує туристів, любителів риболовлі, бо в її водах водиться багато риб різних видів. Щорічно на берегах Латориці проводяться рибальські фестивалі рибалок.

Латорица

Прут

Прут – це карпатська гордість, що згадується в літописах 17 століття. Витік річки Прут – на схилах Говерли, на висоті 1750 м. Річище багато порогами, бурхливими водоспадами. Прут має свою легенду – це історія кохання молодого гуцула Прута і дівчата Говерли. Гаряче закоханий Прут мріяв одружитися з прекрасній дівчині. Але її батько – цар гір був проти, і прокляв Говерлу.

Убита горем дівчина не змогла це пережити розлуку і кинулася в прірву. Після цього на долині виросла гора. Прут довго шукав свою наречену, і одного разу в горах він почув її голос, пішов за ним і канув без сліду. Нову гору назвали Говерлою, а річку, що з’явилася незабаром біля гори – Прут. Рибалки люблять порибалити в цих місцях, а екстремальників – позмагатися на байдарках.

Прут

Путила

Річка Путила – права притока Черемошу. Сама річка неширока. Її непередбачуваний характер проявляється навесні. Вона часто виходить з берегів, заливає долину і може жорстоко підтопити будинки, городи і дороги.

Всі гірські річки дивують туристів своїми околицями, незвичайним пейзажем, звуками дзюрчання чистої води. І куди б ви не пішли, скрізь вам відкриються неймовірні природні картини.

Водоспади Карпат теж заслуговують окремої теми, оскільки кожен з них, маленький чи великий, чи не повторюваний у своїй красі.

Рафтинг по річках Карпат

Якщо хочете якісно провести час з друзями або рідними в Карпатах, вирушайте в сплав по річках. Для великої компанії вибирайте байдарку, каяк або багатомісну надувний човен. Для двох відмінно підійде двомісний катамаран або двомісний човен.

Для новачків в рафтингу не рекомендується ризикувати й відразу плисти на водоспад і пороги, краще для початку спробувати свої сили та вибрати нескладний відрізок річки, щоб при потребі зупинити сплав.

У рафтингу важливо чітко спланувати трасу; велику роль відіграє вміння учасників команди, а також взаєморозуміння і довіру між ними. Найкраще всього планувати відпочинок в Карпатах влітку. Для рафтингу найкраще підходять річки Черемош, Прут, Чорна і Біла Тиса. Хороший сплав залежить від коливань рівня води, ніж вони менше, тим якісніше сплав. Щоб отримати адреналін на воді, досвідчені туристи сплавляються на річках Стрий та Опір.

У Карпатах України працюють рафтинг-клуби, вони пропонують тури, і краще купити тур, ніж самому піклуватися про все необхідному для сплаву. У вартості враховані прокат амуніції, навчання в інструктора, страховий поліс. Нерідко організатори таких турів відсилають уздовж річки машину з запасним одягом, їжею, чаєм. Адже сплав може тривати від декількох годин до декількох днів. Програму туру можуть становити й нічліг в наметі, і вечірні розваги на березі.

Просто побувати на березі будь-якої річки Карпат – це чудова можливість отримати яскраві враження і відпочити з користю для здоров’я. Адже чисте гірське повітря, прозора кришталева вода, густі хвойні ліси з невимовним ароматом якнайкраще сприяють відновленню життєвих сил і підвищенню настрою.

Гості Карпат уже полюбили «зелений туризм», і той, хто вже побував в цьому райському куточку, з радістю повертаються знову, а той, хто тільки збирається на гірський відпочинок, неодмінно оцінять карпатську природу і гостинність місцевих жителів.

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
popup
Думаєш відвідати нас літом або восени?

Встигни забронювати котедж, до 1 червня*, за старою ціною!

*з 1 червня ціни збільшаться

Забронювати