Post image

5 самих високих гір, які варто підкорити

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Чудові види будь-яких гір незабутні. Жодна фотографія або розповіді друзів не зможуть по-справжньому передати те, що ви побачите на власні очі. Гори заворожують в будь-яку погоду і в будь-який сезон, кожну пору року чудово по своєму.

Гори – найбільш слушне місце для встановлення гармонії з природою, для насолоди дивовижними мальовничими картинами, вдихання чистого повітря, взаємодії з запахами й шумами, заспокійливими наш мозок, для позбавлення від тривоги, стресу. Просто побувати в гірській місцевості – це вже блаженство.

Підкорення вершин – мрія чи реальність?

Карпатський регіон славиться своєю чудовою природою, гірськими потоками, порогами, озерами, які настільки блакитні, що місцеві жителі називають їх морськими очима, і безліччю інших захопливих місць. Туристам, вибрати із задушливих запорошених міст в чудові пахучі Карпати, мало просто помилуватися первозданними красотами цього краю, в планах майже кожного з них – підкорити хоча б одну з численних карпатських вершин.

Хтось любить гори з дитинства, а до когось ця любов прийшла після того, як він своїми очима побачив красу величних Карпат. Підкорення гірських вершин доступно всім охочим, хто мріє вдихнути повними грудьми кристально чисте повітря під самими небесами, наповнити свій організм неймовірною природною силою й енергією. У той час, коли сходить сніг з гірських вершин і пробуджується природа, і починається паломництво туристів, щоб помилуватися барвистими пейзажами, надихатися гірським повітрям, та й просто відпочити від суєтного образу повсякденному житті й сучасних технологій.

5 найвищих гір Карпат

Незабутні прогулянки в горах, підкорення і знайомство з найвищими гірськими вершинами – незмінні супутники туристів, які перебувають в Карпатах. Гори – ідеальне місце для активного відпочинку, спілкування з природою, знаходження гармонії.

Говерла

Знаючи зі шкільної програми, що Говерла – найвища точка українських Карпат, багато хто мріяв дістатися до неї. 2061 м над рівнем моря – така її дивовижна висота. Щоб підкорити цю гору, не потрібно особливих навичок і спорядження, адже це найпопулярніший пункт всіх карпатських туристичних маршрутів. Перша туристична стежка виникла ще в 1880 році. Щороку безліч туристів підкорюють вершину Говерли, щоб насолодитися видом хмар, і, звичайно ж, зробити приголомшливі фото на пам’ять.

Говерла

Бребенескул

По Чорногірському хребту проходить туристична стежка до гори Бребенескул у Ворохті. Висота її трохи менше Говерли – 2035 м. Вона не така виділяється на тлі навколишньої картини, має пологу, куполоподібну форму, але зате тут є хороші маршрути для походів.

На схилах вершини Бребенескул простежуються ландшафти льодовикового періоду – кам’яні скупчення і сліди руйнування внаслідок замерзання води, що потрапила в щілини. На горі Бребенескул цілий рік, навіть в жаркий літній час, може лежати сніг.

Пейзаж гірської вершини поєднав в собі річки, озера, мінеральні джерела, найчистіше повітря і чарівну рослинність.

Бребенескул 

Піп Іван

Піп Іван – популярна вершина Чорногорського хребта, розташовується недалеко від Бребенескулу, висотою 2028 метрів, входить до Карпатського державний національний парк. З гори можна спостерігати саму розкішну картину всього масиву і навколишнього його простору.

На самій вершині знаходиться колишня польська обсерваторія під назвою «Білий слон», завдяки якій гора стала так популярна для туристів.

Мандрівники з усіх куточків країни та шанувальники давніх історичних та архітектурних будівель підійматися сюди, щоб на власні очі побачити метеорологічну та астрономічну станцію «Білий слон» і більше дізнатися про її захопливої історії.

Поп иван

Петрос

Якщо ви бували в Карпатах, то напевно отримували запрошення піднятися на гору Петрос. Вона розташовується за Говерлою, трохи нижче (2020 м), але, а проте, набагато небезпечніше першої. У більшості випадків Петрос захований за щільними хмарами, а шквальний вітер дме з такою силою, що гнуться металеві огорожі. Тому ця гора не для неквапливих прогулянок рядових мандрівників, але зате вона користується популярністю в екстремальних, досвідчених туристів.

Гору не дарма називають грозовий – в негоду вона оповита темними хмарами, які пронизують яскраві спалахи блискавок. Петрос виглядає ефектно, але водночас його заведено вважати найнебезпечнішим місцем Чорногорського масиву. Глибокий величезний яр розділяє Петрос і Говерлу., Як би попереджаючи про небезпеку.

Тих сміливців, хто все-таки підкорив круті спуски Петроса, на вершині чекає гідне заохочення – надзвичайно незвичайний ракурс на Говерлу і Піп-Івана.

Петрос

Гутин Томнатик

Захоплюючі пейзажі Карпат давно ваблять до своїх вершин багатьох туристів. Одне з таких місць – гора Гутин Томнатик. Вона вважається однією з найвищих вершин, поступається Говерлі всього на 45 м (2016 м). Знаходиться на Закарпатті, в Рахівському р-ні.

Неподалік від гори розташувалося озеро Бребенескул – найбільш високогірне озеро України. До того ж е та гора ближче до нього, ніж гора того ж назви. Гірські джерела, дощі та таючі сніги Карпат на весні наповнюють озеро кристально чистою водою. Погуляти біля водойми, як і підійматися на вершину Чорногірського масиву краще влітку, адже в негоду (буває, взимку температура доходить до -30 ° C) це непроста територія, і без особливого спорядження підійматися туди категорично забороняється.

У давні часи на гору Гутин Томнатик вплинув льодовик. Сьогодні тут безліч чудової альпійської й субальпійській рослинності, в тому числі унікальні й реліктові класи. Взимку гірські вершини сліплять очі покривалом білого снігу, а відпочинок в Карпатах влітку радують яскравими квітами альпійських полян.

Гутин Томнатик  

Гори – це антистрес

Давно відомо, що будь-яке подорож змінює наше життя на краще, наповнюючи її новими враженнями та раптовими відкриттями. Похід в гори – досвід, що рве на частини встановлені нами самими шаблони й звички. В горах все не так, як ми звикли бачити – горизонт не проглядається, а небо закрито скельними обривами. Флора – інша, пейзаж – новий, досі небачений, і головне – незвичайна тиша, в якій ми так потребуємо.

У подорожі в гори ми зрікаємось думок і дій, властивих в повсякденному житті, що крадуть нашу енергію та увагу. У поході змінюється режим дня, харчування, немає виснажливої ​​дороги на роботу і назад, немає звичного оточення, немає телевізора, WF, телефону. Загалом, немає всього того, без чого, здавалося б, життя не існує! Один момент – і ви вирвалися з бігу в колесі, позбулися обридлих шаблонів, провели у своїй голові ревізію всього непотрібного для щасливого гармонійного життя та отримали усвідомлення себе нового.

Висновок

Бачачи величні карпатські скелі, і то, як вся природа гармонійно злагоджена, мимоволі закрадаються думки – ми теж є частинкою цієї системи! І хто знає, може бути для кожного з нас гори стануть місцем справжньої гармонії й злагоди. Але для того, щоб це дізнатися, потрібно хоча б один раз все кинути та поїхати в гори.

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
popup
Думаєш відвідати нас літом або восени?

Встигни забронювати котедж, до 1 червня*, за старою ціною!

*з 1 червня ціни збільшаться

Забронювати