Post image

Відпустка в Карпатах

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Поїздка в Українські Карпати, які розташувалася відразу на території чотирьох областей, а саме Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької, підкорюють свободою. Це гостинні гори, водоспади, села й озера, які зустрічають з розпростертими обіймами жителів України та гостей країни, туристів, юних мандрівників, і просто шукачів мольфарів і знахарів, лісових мавок і Чугайстра.

Українські Карпати це містичний край, оповитий легендами, оповіданнями та переказами. Мабуть, магічна сила Карпат є тим магнітом, який притягує туристів влітку та взимку.

Навіщо підійматися на безкраї полонини?

Відпустка в Карпатах влітку може стати дійсно унікальною подорожжю, не схожим на всі інші уїк-енди, поїздки, тільки тому що карпатські полонини не під силу всім мандрівникам. Піднімаючись високо в гори, можна зустріти отари овець, за якими доглядають пастухи і їх юні помічники. Але на цьому їх діяльність не закінчується. Пастухи залучені в більш цікаву роботу – кожен день вони добувають біле золото Карпат, якому потім вони відправляються на організовані ринки для продажу. Туристи можуть придбати вурду, будз і бринзу, тобто крафтового сиру, що відрізняється унікальною технікою приготування.

Піднімаючись високо в гори, де чути звук трембіт, можна дізнатися більше про унікальний сирі Карпат. Але без перекладача або провідника, який знайомий з діалектом корінних жителів, навряд чи вдасться зрозуміти більшу частину слів і їх справжнє значення.

Відпустка в Карпатах

Які гірські вершини потрібно встигнути підкорити відпочинку в Карпатах?

Відпустка в Карпатах взимку або влітку не буде повноцінним без підкорення будь-якої вершини, а в Українських Карпатах є можливість піднятися не на одну вершину. Чи не Говерлою єдиної!

Висота Говерли – 2061 м над рівнем моря. Цікаво, що до вершини Говерли веде кілька шляхів. Є прості для неспішного підйому, але деякі вимагають професійної підготовки та спорядження. Але діставшись до вершини, можна вдихнути на повні груди й просто подивитися в далечінь. У місті або селах в підніжжя гори такої можливості вже не буде.

Крім Говерли, рік за роком туристи піднімаються на Піп-Іван (2028 м), де розташована покинута польська обсерваторія, Петрос (2020 м), Гемба (1491 м), Хом’як (1542 м), Туркулові (1933 м). У підніжжя Туркулові можна знайти озеро Несамовите. Такий похід по вершинах Українських Карпатах принесе спокій і умиротворення. Головне, вибирати досвідчених гідів. Ну ще є Парашка (1268,5 м), яка є однією з окрас Львівської області. Її вершину можна побачити, перебуваючи у Львові, але чи не краще піднятися ближче до небес?

Які водоспади можна побачити в Українських Карпатах?

Багато відправляються у відпустку в Карпатах (Україна), щоб скупатися у водоспаді з кришталево чистою і крижаною водою. Таким чином очищається не тільки тіло і розум, але таке випробування не для всіх, за станом здоров’я.

Поїхати можна в село Ділове, що в Рахівському районі, щоб ближче познайомитися з красотами Ялінского водоспаду. До однокаскадних водоспадів відносять і Манявський водоспад, який потрібно шукати в селі Маняви. Довжина Ялінского водоспаду складає 26 м, тоді як Манявський водоспад має 20 м довжини.

На пошуки Женецького Гука відправляються в Івано-Франківську область в місцевість між селами Микуличин і Татарів, де з висоти скелі в низину спадає 900-метровий водоспад. Сюди можна віднести й Шипот, і Кам’янку, і Сопот, якщо шукати однокаскадні.

Серед каскадних слід згадати 36-метровий Труфанец біля смт Ясень, майже 7-метровий Салатручіль в селі Бистриця. Окрасою Салатручіль є невелике озеро. Поєднання бурхливого потоку водоспаду і заспокійливого озера – дивовижний краєвид.

Відпустка в Карпатах

Де збирати гриби і ягоди?

Українські Карпати щедро діляться грибами і ягодами не тільки з жителями карпатських сіл, а й туристами. Але в таку прогулянку краще не вирушати одному, а організованою групою з досвідченим гідом, який знає всі доріжки й кущики Карпат.

Краще зупинитися на хвойних і букових лісах поблизу Мукачево, Лумшори. Ідеально підійдуть Свалявський та Рахівський райони. Знайти смакоту для приготування карпатських страв можна і біля озера Синевир і водоспаду Шипот.

Що спробувати з їжі в Карпатах в перший день?

Вирушаючи у відпустку в Карпати, багато досвідчені мандрівники радять спробувати смак грибної юшки, яку можна приготувати й вдома, але в Карпатах вона має якийсь незвичайний смак. За грибною юшкою йде і бограч, Кромплі й банош. Карпатські страви можуть здатися неймовірними ситними, але після першого пішого походу розумієш, наскільки місцева кухня підходить Українським Карпатам. Іноді власники гостьових будинків, або ви захочете зняти будиночок, діляться сімейними рецептами, тому такі страви навряд чи можна знайти в будь-якої книзі рецептів або путівнику.

Справжні мандрівники Карпат – першовідкривачі, збирачі коштовностей, але їх блиск в іншому.

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
popup
Думаєш відвідати нас літом або восени?

Встигни забронювати котедж, до 1 червня*, за старою ціною!

*з 1 червня ціни збільшаться

Забронювати