Гірськолижний курорт Буковель модернізується, розвивається та росте. Зараз, це — комплекс європейського рівня, який приваблює туристів і зимою, і влітку. Проте існує стереотип, що відпочивати тут — дуже дорого. Чи так це насправді? З’ясуємо просто зараз. Розглянемо середні ціни на відпочинок в Буковелі та поділимося корисними порадами, які допоможуть зекономити.
Скільки коштує відпустка в Буковелі
Назвати конкретну цифру буде важко, адже вартість відпочинку в Буковелі у 2022-2023 році залежить одразу від декількох факторів. Це:
- Сезон — високий або низький. Високий сезон триває на курорті з 18.12 до 01.01, та з 07.01 до 17.03. У цей період, ціни на житло, катання на лижах та туристичні атракції будуть суттєво вищими. Зверніть увагу: дати високого сезону цьогоріч можуть відрізнятися. Рекомендуємо уточнити їх на сайті гірськолижного курорту Буковель напередодні вашої відпустки.
- Локація помешкання. Чим ближче ваше житло розташоване до центру курорту та гірськолижних підйомників — тим дорожче воно коштуватиме. Різниця в ціні може досягати 30-40%.
- “Зірковість” та зручність готелю. На курорті та неподалік можна знайти житло різного класу: від економ до преміум. Ціна відрізнятиметься залежно від стану кімнати/котеджу, послуг, які входять у вартість.
- Розваги, які вас цікавлять. Хтось їде в Буковель, щоб покататися на лижах. А хтось — щоб відпочити у “Вода клабі” або сходити до улюблених ресторанів. Тож у фінальну вартість відпустки варто закладати вартість атракцій, які плануєте відвідувати.
- Харчування. Дехто з туристів полюбляє тричі на день харчуватися в ресторанах та кафе, інші ж — готують в апартаментах самостійно. Залежно від цього відрізнятиметься стаття витрат на харчування.
Отже, однозначної відповіді на питання, за скільки можна відпочити в Буковелі, нема. Але зате є хороша новина: підлаштувати відпустку вдасться під різний бюджет. Завжди є опція вибору більш економного житла, та й просто — можливість запланувати поїздку у низький сезон. Тому недорогий відпочинок на курорті — це усе ж можливо.
Орієнтовні ціни на житло в Буковелі: сезон 2022-2023
Найдешевші апартаменти для двох осіб на гірськолижному курорті обійдуться в 300-400 грн. Середня ціна за двомісний номер — від 800 до 1000 грн. Номери преміумкласу зі СПА коштують понад 1500 грн. Ціни традиційно зростають на новорічні та різдвяні свята. Так, за номери будь-якого класу доведеться заплатити на 30-40% більше.
Як заощадити на оренді готелю в Буковелі?
- Орендуйте житло заздалегідь. Деякі помешкання роблять знижки 10-15% на попередню бронь.
- Вирушайте у відпустку компанією. Орендувати житло на 4-6 осіб — вигідніше, адже вартість ділиться на всіх. Також на компанію можна орендувати окремий котедж.
- Обирайте низький сезон. Тоді ціни на житло можуть бути суттєво нижчими, адже попит на готелі падає.
- Слідкуйте за знижками та спеціальними пропозиціями. Підпишіться на помешкання, які вас цікавлять, у соцмережах. Час від часу чи не всі готелі публікують знижки на певні дати, пропонують розіграші безкоштовної доби в помешканні та інші бонуси для клієнтів.
Ціни на кафе та ресторани
Харчування у Буковелі — дуже різноманітне. Страви європейської та української кухні, традиційні гуцульські, фаст-фуд — заклади гірськолижного курорту пропонують їжу на будь-який смак. Відрізняється і ціна: середній чек в кафе обійдеться 400-600 грн на двох, залежно від страв, які ви замовляєте.
Ціни у ресторанах — значно вищі. Авторські страви від шеф-кухарів, які подають тут, обійдуться вам в понад 1000-1500 грн з двох осіб. Замовляючи алкоголь, ви підвищуєте чек ще на 500-600 грн.
Найбільш бюджетний варіант харчування — це снеки з супермаркету або самостійне приготування їжі на кухні вашого помешкання. Так, ціни в місцевих магазинах трохи кусаються, але це усе ж дешевше, ніж постійно їсти в ресторанах.
Як зекономити на харчуванні в Буковелі?
- Обирайте помешкання з включеним у вартість сніданком або 2-разовим харчуванням.
- Готуйте самостійно — обирайте апартаменти, які мають зручну кухню з усім необхідним.
- Орієнтуйтеся на заклади середньої цінової категорії.
- Харчуйтеся в кафе при вашому помешканні — зазвичай, такі заклади пропонують лояльні ціни та тішать відвідувачів комплексними обідами, сніданками за 150-200 грн з особи.
Розваги у Буковелі 2022-2023: чим зайнятися та скільки це коштує
Взимку гірськолижний курорт пропонує всі зимові розваги:
- катання на лижах — працюють траси різної складності, траси для фрірайду, є лижна школа для дітей та дорослих;
- катання на санках та тюбах;
- прогулянки на нартах з їздовими собаками;
- кінні прогулянки та багато іншого.
Цілий рік в Буковелі працює VODA Club — відпочинковий комплекс з критим та відкритим басейном, лазнями трьох видів, соляною кімнатою, СПА-послугами та баром.
А ще, в Буковелі працюють:
- Гуцул Ленд — екопарк та архітектурний музей під відкритим небом.
- Більярд та боулінг.
- Нічні клуби та дискотеки.
Ціни на всі перераховані розваги можуть відрізнятися залежно від сезону. Ознайомитися із ними ви можете на офіційному сайті курорту Буковель, або на сайтах кожної з перерахованих компаній. Рекомендуємо уточнювати вартість безпосередньо перед поїздкою.
Як зекономити на розвагах в Буковелі?
- Обирайте лише те, що вам справді цікаво.
- У ранкові години — дешевше.
- Часто діють знижки, якщо бронювати послуги наперед.
Недорогий відпочинок в Буковелі: поради для туристів
Підбиваючи підсумки, назвемо основні рекомендації, які допоможуть відпочити на гірськолижному курорті Буковель бюджетно:
- Плануйте відпустку заздалегідь. Це — чудова можливість знайти найкращі пропозиції за співвідношенням вартість/якість. Також багато помешкань пропонують знижки на раннє бронювання.
- Обирайте низький сезон. Житло, розваги та харчування у цей період коштують дешевше.
- Шукайте помешкання далі від центру курорту. Вже на відстані 2-4 км від Буковелю на вас чекають більш вигідні пропозиції поселення.
- Орендуйте апартаменти з кухнею де, за бажанням можна готувати самостійно. Або ж обирайте готелі, які пропонують сніданки, включені у вартість.
Бажаємо незабутнього відпочинку!