Post image

ТОП самих популярних озер в Карпатах

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Українські Карпати славляться по всьому світу своєю невинно чистою природою. Гори, водоспади, ліси, озера, флора і фауна все це створено природою з одвічних часів, і до цього дня радує око як корінних жителів, так і туристів.

Родзинка Карпат гірські й лісові озера, гармонійно вписані природою в дивовижний краєвид. Мальовничі, неприступні, іноді небезпечні, привабливі, кожне зі своєю легендою ці гірські очі не можуть не підкоряти.

Біле озеро

Біле озеро в Карпатах славиться незвичайно чистою водою її прозорість понад два метри. Склад води дуже багатий на фосфор, гліцерин, сірководень, що типово для лісових озер. Зануривши руку в воду, відразу можна відчути її шовковистість. Це озеро унікально в Україні саме завдяки гліцерину, який має надзвичайні лікувальні властивості. Біле озеро єдине в Україні таке місце. Глибина унікального озера – 34 м.

Де знаходиться Біле озеро в Карпатах? Розташувалося воно в болотистій місцевості між річками Стир і Веселуха в Рівненській області.

Кунігунда

Багато хто чув про солоне озері в Карпатах, воно найвідоміше з усіх озер Тячівського району Закарпаття. Кунігунда, так називається це цілюще озеро, знаходиться в с. Солотвино. Саме солона вода, що надає цілющу, оздоровчу дію на весь організм, прославила озеро. Концентрації солі в озерної води – 200 г на літр. Це перевищує по насиченості солі навіть морську воду, а за лікувальними властивостями грязі озера не поступаються грязям з ізраїльського Мертвого моря.
На солотвинських солоних джерелах постійно безліч відпочиваючих, адже де ще в Україні можна і відпочити, і оздоровитися, і омолодитися, до того ж все в одному місці, і на рідній землі!

Кунігунда

Мертве озеро

У Сколівських Бескидах, поруч з селом Кам’янка у Львівській області розташувалося загадкове озеро Мертве. Невідома його справжня глибина, адже темна вода ховається під густим покриттям з гілок. Не маючи природного підживлення, водну тишу покриває мох, перетворюючи озеро в мохову трясовину. Озеро має й іншу назву Журавлине, пояснюється це великою кількістю наростальної на ньому журавлини (Журавлине). Мертве озеро в Карпатах має дрімучу топку ґрунт, і краще в неї не потрапляти. Похмуре, темне озеро оточене чудовим лісом і вкрито килимом з моху. Воно заворожує своєю ілюзорністю й ефектною драматичної красою.

Синевир

Найбільше в Україні, повиті міфами озеро в горах Карпат Синевир, зване ще Морським Оком прикраса гірського неприступного масиву Горган, що знаходиться у верхів’ях річки Тереблі. Цією величною природної пам’ятки, що утворилася після сильного гірського зсуву, 10 тис. років. Знаходиться на висоті близько 1 тис. м над морем, і глибиною близько 20 м.

Чисті глибокі води Синевира дбайливо зберігають старовинну історію карпатського краю, навколишнє лісову тишу і відображають вічну небесну блакить неба.

Озеро Синевир має свою легенду, пов’язану з появою такого чарівного місця. В основі легенди трагічна історія неземну любов між дівчиною Сині з родини багатіїв і простого хлопця Вира, бідного пастуха. Їм не судилося бути разом з волі батька дівчини за його вказівкою Вир був зрадницьки знищений. Від невтішного горя Сині постійно проливала сльози, з яких і утворилося величезне озеро. Невеликий зеленець в середині водойми нагадує про місце непоправної трагедії. Легенда вразила монументальщиків на виготовлення композиції, що викликає значне враження це фігури закоханої пари, нерухомо стоїть над умиротвореною дзеркальною поверхнею озера.

Судячи за народними прикметами карпатського краю, перша зустріч на берегах Синевира неодмінно призведе до весілля, а побувати в урочистий день одруження на озері знайти для сім’ї щасливе довге життя.

Бребенескул

Розташоване в красивій низині між двох великих гір Чорногірського масиву Бребенескул і Гутин Томнатик, саме високогірне озеро в Карпатах (1800 м) з нестійким характером. Завжди з холодною водою, навіть в саму спеку t не піднімається вище 13 ° C, але це не заважає екстремальним мандрівникам занурюватися в його води, особливо до обіду, коли водна гладь переливається надзвичайним сонячним сяйвом. Красива назва Бребенескул в перекладі з румунської означає «барвінок». На тлі чарівного гірського пейзажу, оповитого небесними хмарами, буяння смарагдових лісів Бребенескул можна порівняти з кришталево чистою сльозою Землі. Мандрівники з різних куточків планети їдуть до цього озера за найсильнішими враженнями від неймовірної краси. А з’явилося воно внаслідок падіння льодовикової брили, яка вибила величезну чашу, яка заповнилася холодною водою.

Бребенескул

Озеро Молодості

Озеро Молодості саме ідеальне місце для тих, хто хоче сучасно провести свою літню відпустку в Карпатах. Це легендарне Буковельське озеро, сучасне, створене руками людини. Його називають Буковельським морем , сьогодні воно славиться, як найдорожче українське штучне озеро в Карпатах на його осучаснення витрачено більше 150 млн. гривень.

Засновники цього чудового місця для відпочиваючих сконцентрували бездоганну чистоту карпатського високогірного озера Карпат, комфортабельність оригінального водного курорту і цікаві різноманітні розваги. Влітку тут кипить активне і весела курортна діяльність, і відпочинок на цьому розкішному озері призначений, в першу чергу, для ледачих відпочиваючих , адже все зосереджено в одному місці.

І якщо хтось сумнівається, що в Україні вміють створювати фантастичні місця для відпочинку, то озеро Молодості варто відвідати хоча б для того, щоб переконатися в зворотньому!

Якщо ви втомилися від спекотного міста, буденності і суєти, незабутній емоційний відпочинок можна отримати в горах, зняти будиночок в Карпатах і побувавши на  з прозорою водою, намилувавшись їх неймовірними краєвидами, поніжитися під приємним сонцем, надихавшись найчистішим повітрям

Поширити
instagram icon facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
popup
Думаєш відвідати нас літом або восени?

Встигни забронювати котедж, до 1 червня*, за старою ціною!

*з 1 червня ціни збільшаться

Забронювати