Щорічні фестивалі на території Західної України вражають своєю колоритністю, самобутністю та різноманітністю. Кожен бажаючий може відвідати гастрономічні, музичні, стародавні фестивалі, насолодившись видовищним дійством та отримавши колосальний заряд приємних вражень. Найкращі урочистості збирають не лише жителів нашої Батьківщини, а й людей з усього світу, даруючи відвідувачам яскраві емоції та неповторні враження. Такі фестивалі дозволяють захоплююче провести час та завести нові цікаві знайомства.
Пропонуємо вам ознайомитися з переліком найбільш цікавих, колоритних та популярних фестивалів Західної України.
Гуцульська бринза
Даний фестиваль щорічно проходить у вересні в місті Рахів, Закарпатська область. Назву дано на честь першого українського продукту, якому вирішили призначити географічний захист. Для порівняння вона є у шампанського, пармезану та інших популярних продуктів, які стали справжніми гастрономічними символами країн. Головний плюс – можливість скуштувати один алкогольний продукт, але у величезній кількості варіацій цієї медової настойки.
Закарпатське Божоле
День Божоле-нуво є святом нового урожаю, коли відкорковують перші винні пляшки. Взагалі це французька традиція, яку оригінально обіграли в українському стилі. Приїжджають винарі з різних куточків країни для демонстрації своїх напоїв, а гості дегустують їх в приємній компанії. Сюди часто приїжджають люди з інших країн світу. А, окрім алкоголю, в цьому місці можна спробувати шашлик, гриль, бограч. Проходить фестиваль в місті Ужгород, Закарпатської області в листопаді.
Carpathian Alliance
Серед музичних фестивалів виділяють Carpathian Alliance. Його проводять на базі відпочинку «Львівська Швейцарія» в кінці липня. Ціна залежить від місця покупки: через сайт «Глобал Промоушн» складе 200 грн за одноразовий і 490 грн за багаторазовий квиток, в касах – 220 і 500, відповідно, а іноземцям відвідини обійдуться в 15 і 30 євро. Цей фестиваль варто відвідати цінителям важкої музики. У програмі та іноземні, і українські групи.
Бандерштат
Цікавий фестиваль – «Бандерштат». Його проводять на початку серпня в парку імені Лесі України в Луцьку. Вартість складає 200 грн на 3 дні. Свято включає не лише музику, але і проведення Форуму молодіжних патріотичних організацій і ініціатив. Гості будуть раді насиченій програмі з колоритною і драйвової музики, інтелектуальні кухлі-дискусії, спортивним заходам, дитячому містечку, літературній сцені, нічним переглядам фільмів, презентаціям, ярмаркам, майстер-класам, численним виставкам тощо.
Срібний Татош
Цей історичний фестиваль у травні в селищі Чинадієво, Закарпатська область. У туристів, які відвідали містечко в цей період, може скластися враження, що вони потрапили в епоху середньовічного лицарства. Це дійство кожного року відвідують жителі України, Угорщини, Словаччини, Польщі та інших європейських країн. Кожна держава представляє свою команду справжніх мужніх та відважних лицарів, які змагаються у силі та майстерності лицарських поєдинків.
Усі глядачі можуть скуштувати страви, приготовані за старовинними рецептами, продегустувати вино, постріляти з арбалета чи лука, дослідити атмосферу та побут середньовічного табору. Розібратися у всіх тонкощах того, що відбувається, допоможе майстер у цій справі. Сама ця подія відбувається у замку Сент-Міклош. Колись він був в’язницею, резиденцією, сільською радою, військовою частиною.
Фестиваль «Червоне вино» в Мукачево
Чудову традицію проводити Фестиваль вина напередодні Старого Нового року вигадали ще в 1996 році. Різноманітність винних сортів тут завжди вражає: біле, червоне, рожеве, гаряче, холодне, з прянощами або з медом, з пляшки або з бочки, а ще з глека, термоса і будь-якого іншого посуду. У фестивалі беруть участь як приватні винороби, так і великі закарпатські винні фірми.
А географія гостей з кожним роком дедалі ширша – з різних куточків землі їдуть туристи до Мукачева для того, щоб спробувати та придбати вино. У рамках фестивалю проходять численні дегустації, конкурси, різдвяні вистави, продаж традиційних страв, а також сирів, домашніх ковбас та меду.
Фестиваль вина відбувається у Мукачеві саме на Старий Новий рік. Вважається, що саме в цей період через кілька місяців бродіння вино настоялося, стало справжнім та іскристим. Центр Мукачева перетворюється на своєрідну зону вільної торгівлі.